Кеті Ледекі побила "вічний" рекорд Майкла Фелпса за особистими перемогами на ЧС з плавання

30.07.2023 08:35

Кеті Ледекі виборола своє друге "золото" на ЧС-2023 з плавання

Американка першою дісталася фінішу у фіналі 800-метрівки вільним стилем.

Ледекі вперше стала чемпіонкою світу з плавання у 2013 році, виборовши в Барселоні одразу чотири "золота" в плаванні вільним стилем. Три з них Кеті здобула в індивідуальних змаганнях.

До цьогорічної першості в японській Фукуоці Ледекі, семиразова олімпійська чемпіонка з плавання, підходила з доробком у 14 особистих перемог на чемпіонатах світу. До абсолютного рекорду співвітчизника Майкла Фелпса американці залишалося здобути два "золота".

Вже у вівторок, 25 липня, Ледекі посіла перше місце в змаганнях на 1500-метрівці вільним стилем. 20-й титул в кар'єрі також дозволив американці повторити рекорд Фелпса за особистими перемогами.

У фіналі ж 800-метрівки Кеті випередила найближчу переслідувачку, китаянку Лі Бінцзє, на понад 4.4 секунди. Та побила абсолютний рекорд за особистими перемогами на чемпіонатах світу серед чоловіків та жінок.

Що означає перемога Ледекі

• 16-те особисте "золото" американки на чемпіонатах світу — новий абсолютний рекорд в історії плавання. Попередній рекордсмен Майкл Фелпс за кар'єру здобув 15 таких нагород.
  • 21-а золота медаль Ледекі в усіх турнірах світової першості. Рекорд за цим показником утримує саме Фелпс — 26 перемог в індивідуальних та запливах та естафетних.
  • Перша плавчиня, що здобула шість золотих медалей чемпіонатів світу в одній дисципліні — 800-метрівці вільним стилем.
  • Друге "золото" (й четверта медаль — усіх ґатунків) Ледекі на чемпіонаті у Фукуоці. В доробку американки також "срібло" на 400-метрівці та естафеті 4х200 метрів вільним стилем.

Що сказала чемпіонка

За словами Ледекі, вона налаштовувалася на кращій час у 800-метрівці. Її результат у 8:08.87 хвилини став сьомим рекордним для американки у цій дисципліні.

"Я завжди намагаюся думати про нові шляхи ставати краще. В мене в голові вже все обертається. Я хотіла виступити краще, ніж вдалося сьогодні", — наводить слова плавчині агентство Associated Press.

"Я висуваю доволі жорсткі вимоги до себе. Але гадаю, що знайшла той баланс між жорсткістю та прихільністю до себе".

До речі

• 26-річна Ледекі — семиразова олімпійська чемпіонка та 21-разова чемпіонка світу в індивідуальних та естафетних турнірах.
  • У 800-метрівці вільним стилем — володарка чинного світового рекорду. На Олімпіаді-2016 подолала дистанцію за 8:04.79 хвилини.
  • У Фукуоці п'єдестал 800-метрівки з американкою розділили китаянка Лі Бінцзє ("срібло") та австралійка Аріарн Тітмус ("бронза").