Керівники асоціацій боксу з понад 20 країн надіслали лист до директорів IBA з вимогою пояснити останні рішення стосовно ФБУ

04.10.2022 21:00

Конфлікт в ФБУ вийшов на міжнародну орбіту

Керівники асоціацій боксу з більше ніж 20 країн надіслали колективний лист до ради директорів Міжнародної асоціації боксу (IBA) з вимогою пояснити останні рішення стосовно Федерації боксу України.

«Шановна рада директорів IBA. Ми були шоковані, побачивши, як швидко ваше рішення призупинити Федерацію боксу України через нібито «втручання уряду» призвело до жахливих наслідків для юніорської збірної України та завдало шкоди цілісності Континентального чемпіонату.

Українські боксери вирушили на чемпіонаті Європи з боксу серед юніорів, який проходив у Монтесільвано, Італія, з 27 вересня по 4 жовтня 2022 року, щоб представляти свою відважну країну.

Після прибуття їм повідомили, що IBA не дозволить цього зробити, і отримали наказ брати участь у змаганнях під прапором IBA.

Це призвело до багатьох поєдинків, які закінчилася без результату, оскільки українські боксери за таких умов відмовлялися виходити на ринг.

Відзначимо, що пізнє рішення запропонувати збірній України виступати під своїм прапором у порядку «винятку» не змогло виправити вже завдану шкоду. Велика частина команди вирішила негайно повернутися в Україну, на знак солідарності з тими спортсменами, які вже програли.
Ця ситуація потребує подальших роз’яснень від ради директорів IBA, зокрема:

– На яких доказах базувалося ваше рішення від 23 вересня 2022 року про призупинення Федерації боксу України за «втручання держави»?

– Чи всі сторони, в тому числі законні представники Федерації боксу України, отримали належну можливість бути заслуханими до вашого рішення, відповідно до статті 13.2 Статуту IBA?

– Насамкінець зазначимо, що питання про відсторонення Федерації боксу України не було винесено на розгляд Конгресу IBA в Єревані, що є порушенням статті 13.3 Статуту IBA.

Ми солідарні з українською боксерською родиною та вимагаємо справедливості для українських боксерів і Федерації боксу України», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, що юніорська збірна України з боксу вирішила покинути ЧЄ через заборону виступати під українським прапором

До цього IBA призупинила діяльність Федерації боксу України через начебто втручання уряду в її діяльність.

Лента новостей