Карлос Алькарас повернув статус першої ракетки та нові позиції українців: оновлені тенісні рейтинги ATP та WTA

27.06.2023 11:04
Жіноча та чоловіча тенісні асоціації, WTA та ATP відповідно, оновили свої рейтинги

За підсумками попереднього змагального тижня у чоловічому заліку змінилася перша ракетка світу.

Протягом минулого тижня головним турніром для українських тенісистів були змагання трав'яного сезону у Бірмінгемі. В основній сітці цього турніру стартували Ангеліна Калініна, Марта Костюк та Еліна Світоліна.

Українські тенісистки в рейтингу WTA

Статус першої ракетки України за собою зберігає Ангеліна Калініна. Лідерка національного рейтингу у Бірмінгемі вийшла до другого кола змагань, де вдруге за тиждень поступилася британський тенісистці Гаррієт Дарт. В оновленому заліку позиції Калініної залишилися без змін і вона займає 26-те місце.

Натомість Марта Костюк у Бірмінгемі вибула у першому колі змагань, поступившись Анастасії Потаповій. Однак у парній сітці цього турніру вперше у своїй кар'єрі виграла титул на рівні WTA. Завдяки цій перемозі у парному рейтингу Костюк піднялась на дві позиції і тепер йде 28-ю, але в індивідуальному заліку українка опустилася на один рядок і займає 35-е місце.

Третя ракетка України Леся Цуренко у Бірмінгемі не подолала кваліфікацію, програвши Даяні Ястремській у півфіналі відбору. Після цього результату тенісистка втратила у заліку WTA одразу 10 позицій і тепер займає 56-е місце.

Погіршила свої позиції у світовому рейтингу і колишня перша ракетка України Еліна Світоліна. У Бірмінгемі тенісистка відкрила для себе трав'яний сезон, який розпочала з поразки від Лінди Фрігвуртової. В оновленому заліку Світоліна йде на 75-му місці.

Єдиною українкою у топ-100 світового рейтингу, яка покращила своє положення, стала Катерина Байндль. Тенісистка розпочала трав'яний сезон сезон на турнірі у німецькому Бад-Гомбурзі, де у першому колі зіграє проти Лінди Носкової. За підсумками попереднього змагального тижня Байндль піднялась на один рядок і йде 86-ю.

У топ-10 світового рейтингу позиціями обмінялися Джессіка Пегула та Каролін Гарсія. А першу десятку тепер замикає Барбора Крейчикова, з якою українка Марта Костюк виграла парний турнір у Бірмінгемі.

Українці в рейтингу ATP

Перша ракетка України серед чоловіків Олексій Крутих попередній змагальний тиждень пропустив, але на цьому стартує у відборі третього Грендслему року - Вімблдону. У оновленому заліку тенісист втратив три позиції та йде 181-м.

Віталій Сачко завершив ґрунтовий сезон на челленджері у Познані, де не зміг зіграти повний матч проти Юлісеса Бланча через травму. У рейтингу тенісистів українець опустився на дві позиції і тепер займає 189-е місце.

Третя ракетка України Ілля Марченко, який також пропустив попередній змагальний тиждень, погіршив своє положення у рейтингу ATP на одну позицію – тепер він 333-й.

Головна зміна у топ-10 світового рейтингу тенісистів – новий лідер заліку: після перемоги на турнірі у Лондоні статус першої ракетки світу повернув Карлос Алькарас. Також на одну позицію піднявся Яннік Зіннер, який обішой Тейлора Фріца.