Канадські спортсмени вимагають від свого НОК виступити проти нейтрального статусу атлетів з рф

 

Національний олімпійський комітет Канади (COC) виступає проти поновлення атлетів з росії та білорусі допоки триває війна в Україні

Про це канадський НОК заявив у офіційній відповіді на лист місцевих спортсменів.

Канадські спортсмени у середу, 8 березня, написали офіційного листа з вимогою до НОК Канади виступити проти повернення російських та білоруських атлетів у нейтральному статусі. Причиною такого кроку канадських олімпійців стало те, що місцевий НОК допустив можливість підтримки рішення МОК щодо статусу росіян та білорусів.

Позиція керівництва Національного олімпійського комітету Канади викликала реакцію у місцевих спортсменів. Щонайменше 40 канадських атлетів підписали листа до НОК, висловлюючи незгоду з політикою комітету.

Що викликало обурення канадських спортсменів?

Канада на урядовому рівні підтримує відсторонення російських та білоруських атлетів через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Її уряд увійшов до групи з 35 країн, які спільно домовилася вимагати від Міжнародного олімпійського комітету відсторонення атлетів з рф та білорусі від Олімпійських ігор у Парижі.

У січні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет офіційно оголосив про намір повернення спортсменів з росії та білорусі до виступів на міжнародних змаганнях. У відповідь на це COC випустив заяву, в якій наголосив, що підтримує відсторонення російських та білоруських атлетів через війну рф в Україні. Однак НОК Канади також зазначив, що такий підхід суперечить олімпійським принципам.

Пізніше голова COC Девід Шумейкер сказав у інтерв'ю CBC Sports, що готовий розглянути повернення відсторонених атлетів у нейтральному статусі.

Якщо є можливість зробити винятки для тих спортсменів, які можуть довести нам, що вони виступають проти війни [Росії в Україні], ми були б готові розглянути це", - сказав очільник НОК Канади.

Після цього канадські олімпійці виступили проти політики свого НОК. У своєму зверненні атлети зазначили, що позиція НОК Канада "посилає сигнал про те, що COC більше не стурбований жорстоким вторгненням росії в Україну".

"Ми хочемо, щоб у COC зрозуміли, що тут немає середини. Ви або на одній стороні, або на іншій. І якою частиною історії хочете бути?" - сказала CBC News регбістка Джен Кіш, одна з підписанток листа.

Як відреагував на лист атлетів НОК Канади?

У відповідь на лист своїх олімпійців COC заявив, що підтримує відсторонення російських та білоруських атлетів. Поряд з цим НОК Канади не зазначив, що виступатиме проти повернення цих спортсменів у нейтральному статусі.

"Ми підтверджуємо, що це [заборона на участь спортсменів з Росії та Білорусі, доки триває вторгнення в Україну] позиція Канадського олімпійського комітету, і вона залишається такою відтоді, як рРосія та білорусь вторглися в Україну у 2022 році".

"Це узгоджується з нещодавньою заявою, підписаною Канадою та понад 30 іншими країнами, яка закликає до продовження заборони за відсутності чітких та конкретних деталей щодо дієвої моделі нейтралітету", - йдеться у заяві.

Лента новостей