Історичний стрибок Бех-Романчук приніс Україні перше легкоатлетичне золото на ЧЄ-2022

Марина Бех-Романчук з рекордом сезону у Європі здобула "золото" Євро у потрійному стрибку

Українська легкоатлетка закінчувала для себе виступи на Мультиспортивному Євро. Це був четвертий поспіль день зі стартом від Бех-Романчук: перші два дні вона проводила у кваліфікаціях. А у третій день зупинилася у кроці від першої медалі на турнірі, посівши четверте місце у стрибках у довжину.

Здобути медаль на Євро Бех-Романчук мала можливість ще у потрійному стрибку. У цьому легкоатлетичному виді вона дебютувала на міжнародних турнірах лише у 2022 році, але вже мала досвід здобуття нагород: "срібла" ЧС у приміщенні та етапу Діамантової ліги в Досі.

До фіналу Бех-Романчук підходила у статусі однієї з претенденток на перемогу. У кваліфікації вона показала результат 14.36 метрів - випередили її лише німкеня Ніль Екхардт-Ноак та представниця Португалії Патрісія Мамона.

Проте у фіналі Бех-Романчук без шансів для суперниць стала чемпіонкою Європи! Вже у першому стрибку вона показала результат 14.81 метрів - новий рекорд сезону в Європі. А перевага після першого раунду стрибків над найближчою переслідувачкою Патрісією Мамоною складала 55 (!) сантиметрів.

Українська легкоатлетка лідирувала упродовж усього фіналу. А у п'ятому стрибку вдруге побила рекорд сезону, стрибнувши за 15 метрів - 15.02 м. Так далеко наші спортсменки не стрибали, важко у це повірити, цілих 26 (!) років. В історії України лише Інесса Кравець двічі стрибала за 15 м -- 15,50 м і 15,33 м.