Іспанка Марія Перес встановила світовий рекорд у спортивній ходьбі на 35 км

24.05.2023 20:55
Іспанська легкоатлетка Марія Перес встановила новий світовий рекорд у спортивній ходьбі на дистанції 35 кілометрів

Відбулося це на змаганнях командного чемпіонату Європи в чеських Подєбрадах.

Попередній світовий рекорд встановила перуанка Кімберлі Гарсія, чинна чемпіонка світу в дисципліні, у березні цього року. У словацькому Дудінце вона подолала дистанцію за 2:37:44 години — на півтори хвилини швидше, ніж на "золотому" чемпіонаті світу в Юджині минулого року.

27-річна Перес, чемпіонка 20-кілометрових перегонів Євро-2018, минулого року через дискваліфікацію зійшла з чемпіонатів світу та Європи. Її особистим рекордом залишався результат у 2:39:16 години, здобутий на відкритому чемпіонаті Іспанії у січні 2022-го.

У Подєбрадах іспанка, втім, захопила лідерство на перших 200 метрах дистанції й здобула свою другу перемогу в сезоні, після "золота" національного чемпіонату на початку року. Час на фініші становив 2:37:15 години — майже на 30 секунд менше за попередній світовий рекорд Гарсії.

Два інших місця на подіумі також вибороли іспанки. "Срібло" змагань у Чехії здобула Ракель Гонсалес (2:45:42 години), "бронзу" — Крістіна Монтесінос (2:45:58).