Йожеф Сабо: "Це катастрофа! Там не тільки у ван Леувені проблема"

01.10.2023 14:01
Категории: Новини Футбол

Колишній тренер збірної України Йожеф Сабо поділився думкою про проблеми Патріка ван Леувена в "Шахтарі"

Йожеф Сабо

– Йожефе Йожефовичу, що відбувається з ван Леувеном у "Шахтарі", чому нічого не виходить?

– Це катастрофа! Там не тільки у ван Леувені проблема. Здається, що гравці в "Шахтарі" злетіли і зазналися, вважаючи, що вони кращі за всіх в Україні.

Після того як прибрали Йовічевича у "Шахтаря" не виходить нічого. Ван Леувен нічого не може зробити. Виходить так, що одним рішенням зруйнували і "Шахтар", і "Зорю", тому що луганську команду після відходу нідерландця теж лихоманить.

– Які ви ще бачите проблеми в "Шахтарі"?

– Взяли багато нових гравців, які ще не влилися в команду. Можливо, ван Леувен дає великі навантаження, що гравці просто ніякі. У захисті взагалі жах. Підписали гравців з ім'ям, але вікових, це Чигринський і Ракицький, які втратили швидкість. І Степаненко вже у віці, а заміни йому немає.

Також у "Шахтаря" немає центрального нападника, який постійно навантажує захисників і весь час відкривається. Сікан не тягне, він слабенький.

– Але більшість цих футболістів за Йовічевича досягали результату: стали чемпіонами УПЛ, гідно виступили в єврокубках, а за ван Леувена цього немає. Чому?

– Я бачу, що за нідерландця у "Шахтарі" немає ігрової дисципліни. Буває, що суперник атакує, а гравці донецької команди просто стоять і дивляться. Ну що це таке?! Подивіться на Циганкова в "Жироні", не рахуючи вчорашнього матчу з "Реалом". Його навчили і атакувати, і захищатися. У "Динамо" він такого не робив. А в "Шахтарі" так ніхто не грає – футболісти стоять і дивляться, як противник атакує.

Крім цього, ван Леувен міг посадити гравців великими навантаженнями. Ми з Лобановським постійно розбирали цей аспект, якщо гравців загнали великими навантаженнями, то їх треба вміти витягувати, а нідерландець, мабуть, цього не може.

"Марсель" офіційно очолив харизматичний італієць

Лента новостей