Йоганнес Бьо здобув ювілейну перемогу в сезоні Кубка світу з біатлону і повторив абсолютний рекорд

Лідер збірної Норвегії з біатлону Йоганнес Бьо повторив абсолютний рекорд за підсумками спринтерської гонки на етапі Кубка світу в Антгольці

Бьо здобув перемогу на етапі в Антгольці попри один промах на першому вогневому рубежі. На фініші норвезький біатлоніст випередив найближчого переслідувача - шведа Мартіна Понсілуому - з перевагою у 31 секунду.

• Артем Тищенко (Україна, 0+1) +4:06.6

Норвезький біатлоніст виявився найшвидшим на дистанції на кожному колі. Бьо випередив на першому колі Ветле Шостада Крістіансена, на другому - Мартіна Понсілуому, а на останньому - ще одного партнера по збірній Норвегії Йоганнеса Дале.

• перше коло: 6:35.8 хвилин (+17.7 секунд від переслідувача)
  • друге коло: 6:55.3 хв (+7.8 сек)
  • третє коло: 7:04.1 хв (+6.9 сек)

Для Бьо перемога у спринті в Антгольці стала десятою у сезоні в особистих гонках. Причому половину з них норвезький біатлоніст здобув саме у спринтерських гонках - Бьо став переможцем у кожній з цих гонок.

Усі перемоги Йоганнеса Бьо в особистих гонках сезону Кубка світу з біатлону
  • спринти: 5/5 (Контіолагті, Гохфільцен, Ансі, Поклюка, Антгольц)
  • гонки переслідування: 3/4 (Контіолагті, Гохфільцен, Поклюка)
  • індивідуальна гонка: 1/2 (Рупольдинг)
  • масстарт: 1/2 (Рупольдинг)

Здобути 10 перемог Йоганнесу Бьо вдалося за підсумками 13 стартів в особистих гонках. І цим норвезький біатлоніст повторив абсолютний рекорд: він одним з найшвидших здобув таку кількість перемог у сезоні.

Крім Бьо, здобути 10 та більше перемог у сезоні в чоловічих особистих гонках вдавалося лише трьом біатлоністам. Також цей результат підкорювася французу Мартену Фуркаду та норвежцю Уле Ейнару Бйорндалену.

Бьо вдруге у своїй кар'єрі зміг здобути так швидко 10 перемог в особистих гонках Кубка світу. І залишається одним з двох біатлоністів, якому це вдавалося: у сезоні 2016/17 це також вдалося французу Мартену Фуркаду.

Загалом Бьо здобув перемогу у 65 особистих гонка Кубка світу. За цим показником він поступається лише норвежцю Уле Ейнару Бйорндалену (95) та французу Мартену Фуркаду (83).

Найшвидше здобули 10 перемог у сезоні Кубка світу
  • 13 гонок: Мартен Фуркад (сезон 2016/17)
  • 13 гонок: Йоганнес Бьо (2018/19)
  • 13 гонок: Йоганнес Бьо (2022/23),
  • 17 гонок: Магдалена Форсберг (2000/01)

На черзі у Бьо - повторення абсолютного рекорду за кількістю перемог у сезоні Кубка світу (16). Для цього норвежцю потрібно виграти шість з восьми наступних гонок.

"Це найкраще відчуття - до та після траси. Під час гонки, кажу чесно, це дуже важко", - сказав після гонки Бьо.

Йоганнес Бьо: що відомо
  • Лідер загального заліку Кубка світу - 1049 очок після 13 гонок.
  • Йоганнес Бьо є лідером усіх індивідуальних заліків Кубка світу з біатлону. У попередньому сезоні 2021/22 він не виграв жодного кришталевого глобусу.
  • Водночас у сезоні 2021/22 Бьо виграв чотири "золота" на Олімпійських іграх у Пекіні.
  • Загалом Йоганнес Бьо переміг у сезоні 2022/23 у 13 гонках, ще три перемоги були здобуті в естафетних гонках.