Йоганнес Бьо переміг у другому масстарті сезону Кубка світу з біатлону

15.01.2023 14:16

Останній змагальний день п'ятого етапу Кубка світу 2022/23 з біатлону в німецькому Рупольдингу відкрив масстарт серед чоловіків: другий у цьому сезоні

У порівнянні з минулою гонкою з масовим стартом у чоловіків – у французькому Ансі, жоден з українців до цього старту не відібрався. Тоді ж збірна була представлена Артемом Примою, який у підсумку посів 29-те місце. Переможцем тоді став норвежець Йоганнес Дале.

Традиційно в гонці взяли участь 30 біатлоністів: до неї кваліфікувалися спортсмени з топ-25 загального заліку Кубка світу, а також наступні п'ять найкращих на етапі в Рупольдингу. За жодним із критеріїв українці до масстарту не проходили.

Як минув чоловічий масстарт

На позиціях лідерів гонку розпочинали норвежці Йоганнес Бьо, Штурла Леґрейд та Ветле Крістіансен.

На підході до першої стрільби у лідерах були Бьо, Крістіансен і француз Фаб'єн Клод. Перші двоє припустилися по хибі на стартовому вогневому рубежі та пішли на штрафні кола, тоді як Клод завдяки чистій стрільбі разом із лідером минулого сезону, іншим французом, Кантеном Фійоном-Має, а також Тар'єй Бьо вирвалися на чільні позиції. Загалом 14 із 30 біатлоністів відстрілялися в "нуль".

Утім, невдовзі Йоганнес Бьо наздогнав суперників та, відновивши лідерство, зміцнив його після безпомилкової другої стрільби. Поруч із ним трималися Клод і Крістіансен, а от Фійон-Має після хиби впав на 11-ий рядок.

Після третьої стрільби в лідери вибилися Тар'єй Бьо та швед Себастьян Самуельссон: Йоганнес Бьо тимчасово опустився на третю позицію через ще одне коло штрафу. Клод відстав після двох хиб на стрільбі.

До останньої стійки на чільних позиціях підходили брати Бьо й Крістіансен. Останній відстрілявся в нуль та вийшов на перше місце. Попри хибу від Йоганнеса завдяки гандикапу він вийшов другим із відставанням шість секунд. За ними йшов Тар'єй.

Головна боротьба на початку останнього кола розгорнулася між Бьо-молодшим і Крістіансеном, утім, на 14-му кілометрі лідер загального заліку Кубка світу обійшов партнера по команді та фінішував у спокійному темпі з відривом у понад 19 секунд.

Крістіанесен у підсумку фінішував другим, а за третю позицію боротьбу вели інші норвежці: Бьо-старший і Леґрейд. Останній урешті вирвав "бронзу", випередивши Тар'єй майже на секунду.

Переможець попереднього масстарту Дале посів лише 18-те місце з чотирма колами штрафу на перших двох вогневих рубежах.