Ілля Ковтун повторив національний рекорд за медалями на одному чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики

 

Український гімнаст на Євро-2023 здобув три медалі

Ілля Ковтун став четвертим українським гімнастом, який на одному чемпіонаті Європи здобув три нагороди. Це досягнення 19-річний спортсмен встановив на Євро-2023 у турецькій Анталії.

Ковтун провів у Туреччині третій для себе чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики на дорослому рівні. На попередніх двох турнірах він виграв "бронзу" у багатоборстві у 2021 році та "срібло" на Мультиспортивному Євро 2022 року.

На цьогорічному Євро Ілля Ковтун вийшов до п'яти фіналів. Гімнаст з найкращим результатом (85.432 бала) у кваліфікації багатоборства пройшов до фіналу змагань, а також претендував на медалі у вільних вправах, на коні, паралельних брусах та поперечині.

Першу медаль Євро Ковтун здобув у багатоборстві, де з результатом 83.032 бала став третім. Наступні фінали чемпіонату Європи-2023 за участі Іллі були розділені на два змагальні дні. У суботу, 15 квітня, відбулись вирішальні змагання на коні та у вільних вправах, а у наступний день Євро відбулись фінали на паралельних брусах та поперечині.

У перший день фіналів Ковтун не здобув жодної медалі, посівши п'яте те шосте місце на коні та у вільних вправах відповідно. Натомість на паралельних брусах Ілля з результатом 15.166 здобув дебютне "золото" чемпіонату Європи у своїй кар'єрі, а на поперечині став третім, виграв для України у цій дисципліні першу медаль Євро з 2009 року.

З трьома медалями Євро-2023 Ілля Ковтун став четвертим українцем, який здобув стільки медалей протягом однієї континентальної першості. Востаннє це вдавалось Олегу Верняєву на чемпіонаті Європи 2017 року.

При цьому Ковтун - лише другий гімнаст в історії, що здобув усі три нагороди в особистому турнірі. У 2017 році це вдалося Олегові Верняєву.

Рекордсмени України за медалями на одному Євро зі спортивної гімнастики

  • Олег Верняєв (Євро-2014) – "золото" (паралельні бруси), "бронза" (командне багатоборство, опорний стрибок)
  • Олег Верняєв (Євро-2017) – "золото" (особисте багатоборство, паралельні бруси), "бронза" (опорний стрибок)
  • Ігор Радівілов (Євро-2020) – "золото" (командне багатоборство, опорний стрибок), "бронза" (кільця)
  • Ілля Ковтун (Євро-2023) – "золото" (паралельні бруси), "бронза" (особисте багатоборство, поперечина)

Також Ігор Радівілов здобув "бронзу" в опорному стрибку. Атлет вдруге поспіль здобув нагороду на рівні чемпіонату Європи у цій дисципліні.

Лента новостей