Ігор Йовічевич: "Карали нас за кожну помилку"

17.03.2023 04:04
Категории: Новини Футбол

Пресконференція головного тренера "Шахтаря" Ігора Йовічевича після виїзного матчу з "Фейєноордом" (1:7)

Ігор Йовічевич

– Можете пояснити, що сьогодні сталося?

– Сталося те, що одна команда була кращою за нас, і це був "Фейєноорд". Маємо привітати "Фейєноорд" з гарною грою. Бувають такі дні, це – футбол. За останній час є приклади і "Манчестер Юнайтед", і "Лейпцига". Ми як мінімум забили гол, а вони навіть не забили, тож і кращі за нас команди програють.

Це один день, який мусиш пройти як тренер. І хочу попросити вибачення в українських уболівальникв, які сподівалися на нас, на сьогоднішній прохід. На жаль, вийшов такий матч. Мусимо зробити багато висновків, де я візьму відповідальність на себе як тренер, не ховаючись за цим результатом.

Але ми віддали максимум сил, які мали сьогодні. Просто віддали хлопці всі сили. Цього не було достатньо, і це було видно в кожному єдиноборстві – карали нас за кожну помилку. Це був визначальний фактор. За 2:0 ми мали кілька моментів, коли могли зайти в гру, – дві нагоди Судакова. Але третій гол з пенальті – це було занадто психологічно, щоб ми залишалися весь час у грі.

Це для нас перший досвід, десятий матч у нинішньому євросезоні, в Лізі чемпіонів та Лізі Європи. Були й ключові матчі за прохід: із "Селтіком", коли вийшли з групи, потім "Ренн" обіграли. Але сьогодні ми попали на кращу команду, у якої те, що били по воротах, – усе залетіло.

І мусимо віддати належне, бо "Фейєноорд" – це топкоманда на сьогодні. А ми щасливі, що пройшли цей шлях: перший рік у таких умовах, де ми живемо, де подорожуємо по 24 години на матч, що ми віддали повністю всі сили. А "Фейєноорд" вітаю з гарною грою, з доброю командою і бажаю вам успіхів.

– Звісно, Нідерланди переживають за українців: ми знаємо, у якій ситуації ви знаходитесь, – це війна. Як ви оцінюєте, наскільки війна і ситуація в Україні зіграли свою роль у цьому матчі?

– Я би фокусувався на футболі й віддав належне "Фейєноорду" за те, що зіграли сьогодні кращий матч за нас. І це очевидно з результату. Відмазуватися й шукати причини, може, несерйозно з мого боку, бо я тренер, але це запитання має свій сенс.

Дійсно, дуже важко тренуватися на даний момент, і, як ви знаєте, небо закрите, ми не можемо між двома матчами літаком добиратися, тому їдемо автобусом. І набагато довше подорож триває: 20 годин добиралися на матч з "Кривбасом", 24 години сюди, в Роттердам. Але то не причина поразки.

Я кажу ще раз, що зіграли проти команди, яка сьогодні була кращою за нас. Це гарний урок. І ми маємо пишатися тим періодом на євроарені, що ми пройшли від першого матчу з "Лейпцигом", де на нас просто не ставили навіть один євро, що ми маємо шанс вийти з групи. Тож хлопці заслужили тільки похвалу, і ми сьогодні завершуємо європодорож, за яку в перший рік можемо сказати "чапо" – "знімаю капелюха".

– Аплодисменти нідерландської публіки – що це для вас означає?

– Це – повага. Ви маєте респект до нас, і видно, що спортивна культура у вас дуже висока, ви поважаєте опонента. Ми намагалися не зіграти на нуль. І той гол нам символічно дав силу, що ми не програли всуху, як "Лейпциг" чи "Манчестер Юнайтед". І ми можемо лише подякувати вам за те, що відчуваємо вашу підтримку.

Уболівальники були достатньо гучними, феєрична атмосфера тут, але в кінці через оплески віддали належне і нашій команді – не тільки за сьогоднішній матч, не тільки за це протистояння, але, я думаю, за той шлях, що ми пройшли як абсолютні аутсайдери.

Без цих 15 легіонерів, граючи зараз молодими українськими талантами, які незабаром будуть лідерами української збірної. Ми зараз орієнтуємося на чемпіонат – так само, як і ви, хоча ваша євроарена триває.

А наш пріоритет зараз змінюється: закінчується єврокампанія, фокусуємося на чемпіонаті. У нас зараз теж три очки різниця, йдемо на першому місці, і для нас пріоритет – чемпіонство.

Михайло Мудрик продемонстрував патріотичні бутси (фото)

Лента новостей