Іґа Швьонтек визнана гравчинею року за версією WTA: усі лауреати тенісної премії

Польська тенісистка домінувала впродовж сезону та здобула титули на восьми турнірах

Жіноча тенісна асоціація (WTA) оголосила переможниць і переможців премії WTA Player Awards, у якій відзначають головні досягнення року серед тенісисток та їхніх тренерів. Асоціація опублікувала список на своєму офіційному сайті.

Серед претенденток на нагороду була й одна українка. Людмила Кіченок разом із латвійкою Єленою Остапенко були номіновані в категорії "команда року" завдяки двом спільним титулам WTA за сезон, зокрема в Цинциннаті, а також виходу до півфіналів на двох ґрендслемах (Ролан Гаррос і Вімблдоні) та Підсумковому турнірі WTA.

Утім, перемогу в цій номінації другий рік поспіль здобув чеський дует Барбори Крейчикової та Катержини Сінякової, які виграли титули на трьох мейджорах (Australian Open, Вімблдон і US Open) та дійшли до фіналу Підсумкового турніру WTA.

Головну індивідуальну нагороду премії WTA вперше в кар'єрі отримала полька Іґа Швьонтек. Тенісистка завершила сезон у статусі першої ракетки світу та в цьому році перемогла на двох ґрендслемах (Ролан Гаррос і US Open). Загалом за сезон Швьонтек здобула вісім титулів WTA та провела найдовшу за 32 роки у WTA-турі переможну серію, що тривала 37 матчів. У минулому Іґа вже ставала лавреаткою премії, але в іншій категорії: "новачка року" (2020).

Цього разу в цій категорії відзначили 20-річну китаянку Чжен Ціньвень, яка менш ніж за рік піднялася на понад 100 позицій світового рейтингу та в жовтні встановила особистий рекорд, дебютувавши в топ-25. У 2022-му тенісистка дійшла до фіналу турніру WTA500 у Токіо та 1/8 фіналу Ролан Гаррос.

Крім того, за найкращий прогрес відзначили бразилійку Беатріс Хаддад Майю, а за камбек – німкеню Татьяну Марію. Наставником року визнали американця Девіда Вітта, який тренує третю ракетку світу Джессіку Пеґулу.