"Ідеальний спосіб завершити турнір". Норвезький лижник Клебо повторив рекорд за перемогами в сезоні Кубка світу

29.03.2023 12:52
 

Йоганнес Клебо здобув 20-ту перемогу у масстарті на останньому етапі

У фінському Лахті завершився останній етап Кубка світу з лижних перегонів. Фінальною гонкою сезону стали масстарти класичним стилем.

До завершальної гонки у змагальному році 26-річний норвезький лижник Йоганнес Клебо підійшов у статусі недосяжного лідера загального заліку, а також володаря Малого кришталевого глобуса у спринтах. Перед масстартом Клебо здобув 19 перемог у Кубку світу-2022/23 і мав змогу повторити рекорд Терези Йохауг за кількістю "золотих" медалей в одному сезоні.

Йоганнес Клебо на фініші масстарту у Лахті з результатом 44.13 хвилини випередив співвітчизника Пола Голберга на 5.4 секунди та здобув 20-ту перемогу в сезоні Кубка світу. Цей результат дозволив шведу стати другим лижником, який виграв 20 гонок у сезоні, після того як це зробила норвежка Тереза Йохауг у 2019 році.

Після фінальної гонки сезону Клебо отримав Кришталевий глобус за перемогу у загальному заліку, який став для норвежця четвертим у кар'єрі. Йоганнес випередив того ж таки Пола Голберга на 472 пункти, отримавши у сезоні 2715 балів.

Повторивши рекорд за кількістю перемог, Йоганнес Клебо прокоментував своє досягнення. Норвезький лижник зазначив, що перед початком сезону не сподівався на такий результат.

"Це ідеальний спосіб завершити турнір. Всю дистанцію сподівався, що мене будуть підганяти, щоб ми могли швидше прийти до фінішу і почати святкувати. Зрівнявся з рекордом у 20 перемог - неймовірне відчуття. Я навіть не мріяв про це до початку сезону з травмою та всім іншим – тому я просто задоволений і справді пишаюся. Безумовно, це мій найкращий сезон за всю історію", - сказав норвезький лижник.

Хто такий Йоганнес Клебо

  • Йоганнес Клебо - 26-річний норвезький лижник.
  • Клебо - переможець індивідуальних спринтерських гонок та командних спринтів на Олімпійський іграх 2018-го та 2022 років. Окрім цього, у Пхьончхан-2018 здобув "золото" у естафеті.
  • У чемпіонаті світу Клебо дебютував у 2017 році. На цьому рівні норвежець здобув дев'ять золотих медалей, дві - срібних та одну "бронзу".
  • На рівні Кубка світу Клебо почав виступати у 2016 році. З того моменту 90 разів піднявся на подіум на цьому рівні.
  • Йоганнес Клебо став володарем Великого кришталевого глобуса у 2018, 2019, 2022 та 2023 роках.

Лента новостей