Головний тренер збірної України з баскетболу розповів, як команда готуватиметься до відбору на Олімпіаду: розраховуємо на посилення з НБА 

Наставник збірної України з баскетболу Віталій Степановський розповів про плани «синьо-жовтих» напередодні пре-кваліфікаційного турніру до Олімпіади

«Почну з того, що буквально напередодні скасувався контрольний матч проти збірної Йорданії, яка в останній момент, вже підтвердивши домовленість із нами, змінила плани. Але вже точно ми маємо контрольні матчі 29 липня проти Литви, 5 серпня проти Ізраїлю та 7 серпня проти Нідерландів. Наразі ми продовжуємо пошук ще двох суперників, час у нас ще є.

Всі суперники хороші, хотілося б ще зіграти проти неєвропейської збірної. У нас ще був варіант з Ливаном, але вони теж спочатку підтвердили, а потім відмовились. Нам потрібно бодай п’ять матчів, які я запланував із тренером із загальнофізичної підготовки.

5 липня ми починаємо збір в Ризі. До цього тренер з фізичної підготовки Олексій Коновалов почне роботу з гравцями, а з деякими, такими як Крутоус, Павлов, вже розпочав. Хлопці вже тренуються, адже сезон у них закінчився раніше, особливо це стосується Павла. Він сказав, що хоче починати готуватись та набирати форму.

Коновалов готує опитувальну анкету по кожному гравцю, і з урахуванням отриманої від хлопців інформації, про можливі травми, які в когось були, він складатиме план підготовки із тренажерним залом, біговою роботою. Хлопці готуватимуться так, щоб приїхати 15 липня до збірної вже в хороших кондиціях.

У нас не буде часу набирати форму, адже першу гру заплановано вже на 26 липня. Часу на «розкачку» немає — всі мають приїхати в хорошій формі».

Також Віталій Степановський розповів, чи розраховує він на гравців НБА Олексія Леня та Святослава Михайлюка.

«Я спілкувався з обома гравцями – і з Олексієм, і зі Святославом. Обидва мають велике бажання приїхати до збірної. Наразі є певні питання, адже вони на даний момент вільні агенти, і шукають нові команди в НБА. Підписувати контракт вони зможуть після 1 липня. Плюс в Олексія є момент з документами, який, сподіваюсь, вдасться вирішити. Але обидва гравці готові допомогти збірній і запевнили, що за можливості з великим бажанням приєднаються до команди», – сказав Степановський.

Нагадаємо, в рамках групового раунду пре-олімпійської кваліфікації суперниками збірної України стали команди Туреччини, Болгарії та Ісландії. Матчі проходитимуть в Стамбулі.

Для виходу до кваліфікаційного турніру Україні потрібно стати однією з двох найкращих на груповому етапі, а далі виграти плей-оф, який стартує з півфіналу. Лише переможці пре-кваліфікаційних турнірів отримають місця на олімпійському кваліфікаційному турнірі.

Лента новостей