"Галичанка" достроково здобула перемогу у чемпіонаті України з гандболу та встановила рекорд турніру

14.05.2023 17:03

Львівська "Галичанка" достроково стала чемпіонкою України з гандболу у сезоні 2022/23

Це сталося після перемоги над "ДЮСШ 1 – ХНУ".

Попередній розіграш національної першості був зупинений через початок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Тому деякі з команд чемпіонату заявились в іноземні турніри – "Галичанка" виступила у першості Польщі, де у підсумку стала шостою.

Однак команда "Галичанки" також взяла участь у розіграші чемпіонату України, де в цьому сезоні її суперницями стали п'ять клубів. Нинішній сезон турніру львівські гандболістки проводили у статусі чинних чемпіонок після того, як вони вісім разів поспіль виграли змагання.

З міркувань безпеки матчі чемпіонату України проходили у шість турів. Команди проводили свої поєдинки у відокремлених "баблах", де одночасно збираються по шість клубів.

Останній тур "Галичанка" розпочала з перемоги 45:20 над "ДЮСШ 1 – ХНУ". Таким чином, вона здобула 12 перемог у 13 матчах. Завдяки цьому результату львів'янки випередили "Карпати" на сім очок за дві гри до завершення чемпіонату та стали недосяжними для суперниць.

6. "ДЮСШ 1-ХНУ" – 5

Для "Галичанки" перемога у чинному сезоні стала дев'ятим чемпіонським титулом в національній першості серед жінок. За цим показником львівські гандболістки наблизилися до "Мотора", який 14 разів виграв жіночий чемпіонат України.

Здобувши дев'ятий поспіль чемпіонський титул в національній першості, "Галичанка" побила рекорд "Мотора" за безперервними чемпіонськими сезонами. Гандболістки цієї команди ставали переможницями турніру вісім разів поспіль.