Формула-1. Ферстаппен виграв гран-прі Канади, який став особливим для Ред Булл

19.06.2023 10:21

Відбулася гонка у межах гран-прі Канади

Макс Ферстаппен з команди "Ред Булл" виграв свою шосту гонку Формули-1 в сезоні-2023. Чинний чемпіон світу першим перетнув фінішну лінію Гран-прі Канади.

Здобувши напередодні свій 25-й поул у кар'єрі (та п'ятий — у сезоні), Ферстаппен не втрачав лідерства впродовж усіх 70 кіл. Фінішу він дістався на 9.5 секунди швидше за іспанця Фернандо Алонсо ("Астон Мартін").

Відзначимо Алекса Албона, який на стратегії одного піт-стопу фінішував 7-м. Останні 15-20 кіл пілот Вільямса стримував цілу групу суперників і приніс аутсайдеру важливі очки.

• Пілоти "Ред Булл" здобули 100-ту перемогу в Формулі-1. За цим показником австрійський колектив — п'ятий в історії "Королівських перегонів", де лідерство утримує "Феррарі" (242 перемоги).
  • Ферстаппен зрівнявся за перемогами в гран-прі з триразовим чемпіоном світу Айртоном Сенною — 41. В історичному рейтингу Формули-1 він ділить з бразильцем п'яте місце.
  • Нідерландець закріпився на чолі особистого заліку сезону-2022. Відрив Ферстаппена від партнера по команді, мексиканця Серхіо Переса становить вже 69 очок.

"Звісно, я дуже радий, — наводить BBC Sport слова Ферстаппена після фінішу. — Це була не дуже очевидна гонка — шини не вкладалися у відведений їм термін, сьогодні було дуже холодно, порівняно з п'ятницею, і ми ковзали на трасі. Але ми спромоглися знову перемогти й виграти 100-й гран-прі для команди — це надзвичайно".