Ферстаппену загрожує втрата титулу чемпіона Формули-1: що відбувається?

06.10.2022 19:00

Конкуренти звинуватили команду Ферстаппена в перевищенні бюджету, проте в ЗМІ повідомляють, що значних порушень не знайшли

Ферстаппену загрожує втрата титулу чемпіона Формули-1: із чим це пов'язано та наскільки це реально
 
Нідерландський пілот Формули-1 Макс Ферстаппен ризикує втратити титул чемпіона світу, який він здобув у 2021 році. Це пов'язано з розслідуванням фінансових витрат команди "Ред Булл", яку представляє Ферстаппен.

"Ред Булл" підозрюють у перевищенні бюджетного ліміту, який встановлює Формула-1. Наразі він становить 145 мільйонів американських доларів на сезон. Минулого сезону ліміт було введено вперше: задля урівноваження умов для всіх команд.

Публічно на порушення вказав очільник "Мерседес" Тото Вольфф. За його словами надмірні витрати "Ред Булла" є "відкритою таємницею", і не лише цієї команди, а й "Астон Мартіна".

Як повідомили в Міжнародні автомобільній федерації (FIA), вони планують опублікувати звіт за підсумками аудиту. Якщо з'ясується, що "Ред Булл" перевищив ліміт на понад 5% і таким чином створив собі перевагу, команді загрожують санкції. Серед можливих покарань – позбавлення очок, що може призвести до втрати лідерства Ферстаппена в підсумковому заліку.

Також серед варіантів санкцій The Guardian називає штрафи, а також дискваліфікацію на гонки або загалом чемпіонат.

Як у Формулі-1 реагують на ситуацію

Керівник "Ред Булла" Крістіан Горнер назвав звинувачення "наклепом і вигадками" та пригрозив притягнути "Мерседес" до суду за поширення неправдивої інформації. На думку Горнера, такі коментарі є "неприпустимими".

Консультант "Ред Булла" Гельмут Марко у коментарі Bild заявив, що запровадження санкцій проти команди також призведе до суду: "Це був би величезний скандал! Якщо буде необхідно, ми скористаємося послугами юристів".

Семиразовий чемпіон Формули-1, британець Льюїс Гемілтон, який торік посів друге місце в чемпіонаті, закликав "поставитися серйозно" до цієї проблеми та зазначив, що "правила є правила" і їхнє дотримання має великий вплив на виступ учасників.

У FIA заявили, що будь-які порушення, якщо такі є, матимуть відповідні наслідки. Також у організації відзначили "значні та недоведені спекуляції" щодо цієї теми та запевнили, що зовнішні дискусії не вплинуть на процес.

Чи дійсно були порушення

За інформацією Sky Sports, у жодної з команд не знайшли значних порушень: присутні перевищення не досягають 5%. Проте вони також можуть призвести до запровадження санкцій, хоч і менш суттєвих: яких саме, наразі невідомо. Офіційного звіту ще не було опубліковано.

Лента новостей