Федерація боксу України закликала національні федерації не визнавати її відсторонення

01.10.2022 13:00
Українська сторона наголошує на неправомірності свого усунення
Федерація боксу України закликала національні федерації не визнавати її відсторонення: текст звернення
 
Федерація боксу України спрямувала національним федераціям листа із закликом не підтримувати її усунення Міжнародною федерацією боксу (IBA). Про це повідомляє портал Inside the Games.

Про відсторонення української федерації стало відомо у вересні. Тоді в IBA, очолюваній росіянином Умаром Крємльовим, пояснили, що відповідне рішення було ухвалене через втручання українського уряду в роботу автономної ФБУ.

IBA вимагає визнати результати минулорічних виборів президента ФБУ, на яких переміг багаторічний очільник федерації Володимир Продивус. Останній також обіймає посаду віцепрезидента IBA.

Кирило Шевченко, якого було обрано на посаду президента ФБУ позачерговою конференцією в лютому, заявив про неправомірність відсторонення української федерації у своєму зверненні до колег з інших країн.

Про що йдеться в листі Шевченка?

Шевченко апелював до статуту IBA, згідно з яким питання про відсторонення ФБУ має розглядатися зборами Конгресу організації. Останній минулого тижня збирався на позачергове засідання у вірменському Єревані.

Функціонер також ставить питання про призначення міжнародною федерацією Володимира Продивуса на роль координатора спортсменів, що виступали під егідою відстороненої ФБУ.

"Це жахливо й неприйнятно. Як Продивус може координувати українських боксерів, якщо він виїхав з України сім місяців тому?

Згідно зі статтею 13.3 статуту IBA, відсторонення ФБУ має бути передано на розгляд зібранню Конгресу після його запровадження. Відтак я звертаюся до всіх національних федерацій [із закликом] продемонструвати солідарність з українською боксерською родиною та не підтримувати відсторонення", - йдеться у зверненні.

Що на це кажуть в IBA?

Міжнародна федерація боксу наголошує, що відсторонення було ухвалено правомірно й відповідало внутрішнім правилам організації.

"Згідно з рішенням ради директорів від 23 вересня 2022 року, ухваленим у відповідності до статуту IBA, членство Федерації боксу України було призупинено. Відповідно до статуту, відсторонення означає, що національна федерація має полишити свої права на період його дії", - пояснили виданню в IBA.

Що відбувається у Федерації боксу України

Наразі свої претензії на право очолювати ФБУ висувають одразу два функціонери: Володимир Продивус та Кирило Шевченко. Їх обох було обрано на різних виборах президента ФБУ.

У грудні 2021 року переобрання Продивуса бойкотували 11 регіональних федерацій. Свою позицію вони пояснювали фальсифікацією результатів тогочасних виборів, не визнавши й їхніх результатів.

Вже в лютому 2022 року нові вибори президента ФБУ влаштували на позачерговій конференції. За підсумком останньої очільником ФБУ було обрано президента київської федерації Кирила Шевченка. Саме останнього визнає чинним президентом Єдиний державний реєстр юридичних осіб та громадських формувань.

Відтоді Продивус відмовився визнавати своє усунення з президентської посади. А IBA, де український функціонер є віцепрезидентом, висунула на адресу ФБУ дві вимоги: забезпечити автономну роботу федерації та визнати результати виборів 2021 року, на яких президентом було обрано Продивуса.

До речі

Через відсторонення ФБУ юніорській збірній Україні заборонили виступати на чемпіонаті Європи в італійському Монтезільвано під державним прапором. Це спонукало збірну достроково покинути турнір на знак протесту.

У вересні посаду очільника IBA зберіг росіянин Умар Крємльов. Федераціями-членами організації було вирішено не проводити нові вибори президента після контраверсійного обрання Крємльова президентом у травні.

Неналежне управління IBA та залежність організації від російської газовидобувної компанії "Газпром" наводилися Міжнародним олімпійським комітетом як головні причини потенційного невключення боксу до програми літніх Олімпійських ігор-2028.

Лента новостей