Джима - в топ-20, чотири українки потрапили у переслідування після спринту на Кубку світу в Антгольці

19.01.2023 17:16

В італійському Антгольці стартував шостий етап Кубка світу з біатлону

Програму змагань відкривав жіночий спринт за участю п'ятьох українок.

За станом здоров'я стартову гонку пропускала Дар'я Блашко, що бігла спринти на чотирьох стартових етапах Кубка світу. Не потрапила до заявки на етап Любов Кип'яченкова, що в Рупольдингу дебютувала на рівні Кубка світу.

Натомість мала змагатися в Антгольці інша цьогорічна дебютантка Олександра Меркушина. Минулого місяця на той момент 17-річна українка посіла 72-ге місце свого дебютного спринту на рівні Кубка світу.

П'ятірку "синьо-жовтої" збірної також сформували Олена Білосюк, Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Анна Кривонос. За винятком Білосюк, решта біатлоністок брали участь у попередньому жіночому спринті в Поклюці, де найкращим результатом серед українок стало 19-те місце Джими.

Як минула гонка

Стартувавши 21-ю, Олена Білосюк без промахів подолала першу "лежку" та виходила з вогневого рубежу в проміжному топ-20. Натомість одне коло штрафу капітан збірної заробила на другій стрільбі, а її відставання від лідерки почало складати понад хвилину.

Програвши Білосюк 20 секунд за підсумками першої стрільби, де Юлія Джима припустилася однієї хиби, вона надолужила відставання ходом і "чисто" подолала другий вогневий рубіж. Час співвітчизниці на фініші Джима покращила майже на 20 секунд, а її результату вистачило для 20-го підсумкового місця.

Зі свого боку, Анастасія Меркушина припустилася одного промаху на обох вогневних рубежах та залишилася поза заліковою зоною на 55-й фінальній сходинці. З двома колами штрафу діставалася фінішу й Анна Кривонос, що стала 83-ю.

Особистий рекорд на Кубку світу оновила Олександра Меркушина, що єдина з українських збірниць "чисто" відпрацювала на обох вогневих рубежах. Для здобуття дебютних очок на топ-рівні Меркушиній-молодшій не вистачило 6.5 секунд - 44-те місце.

Перемогу в гонці - свою першу цього сезону - здобула італійка Доротея Вірер. 7.5 кілометра дистанції вона подолала за 20:59.6 хвилини, на 2.8 секунди випередивши срібну призерку Хлое Шевальє. Топ-трійку замкнула лідерка Швеції Ельвіра Еберг, чия участь у гонці до останнього була під питанням через застуду.

Таким чином до гонки переслідування в суботу, 21 січня, кваліфікувалися чотири українські біатлоністки. Дебютує в персьютах Кубка світу Олександра Меркушина, що розпочне прийдешню гонку третьою з українок.