Двоє українців пробилися до фіналу кваліфікації Australian Open-2023

11.01.2023 12:50

У Мельбурні триває відбір на перший грендслем року

В австралійському Мельбурні відбулись матчі другого раунду кваліфікації до основної сітки Australian Open-2023. На цій стадії Україна була представлена чотирма тенісистами: Олексій Крутих виступав у змаганнях чоловіків, а Леся Цуренко, Дар'я Снігур та Катаріна Завацька - у жінок.

Згадані тенісисти мали змогу приєднатися до інших представників України на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу, які вже потрапили до основної сітки турніру. Після того, як зі змагань знялась Наомі Осака, у Australian Open-2023 гарантовано візьмуть участь чотири українки: Ангеліна Калініна (№39 WTA), Марта Костюк (№69), Катерина Байндль (№99) та Даяна Ястремська (№101).

Після другого кола кваліфікації до основної сітки Australian Open-2023 мають шанс пройти лише Олексій Крутих (№188) та Леся Цуренко (№134). Снігур та Завацька свої півфінали програли.

Як українці зіграли в другому колі кваліфікації Australian Open-2023

• Альона Большова (Молдова) - Леся Цуренко 0:2 (1:6, 2:6)

Першою серед українців у півфіналі кваліфікації Australian Open-2023 розпочала свій матч Леся Цуренко. Суперницею українки стала 145-й номер світового рейтингу Альона Большова, іспанська тенісистка родом із Молдови.

Цуренко віддала Большовій лише два гейми у двох партіях. У підсумку українська тенісистка за одну годину та 16 хвилин перемогла з рахунком 2:0 (6:1, 6:2). За гру Цуренко зробила чотири брейки і відіграла обидва брейк-поінти суперниці. Таким чином Леся Цуренко здобула п'яту перемогу в цьому сезоні, не програвши жодної зустрічі.

У фінальному раунді кваліфікації Цуренко зустрінеться із француженкою Леолією Жанжан. Остання посідає 109-те місце у світовому рейтингу, а у відборі на Australian Open-2023 француженка посіяна під дев'ятим номером, Цуренко - 31-й номер посіву.

• Олексій Крутих (Україна) - Джанлука Магер (Італія) 2:0 (6:2, 7:6)

Другим за хронологією серед українських тенісистів став матч Олексія Крутих проти італійця Джанлуки Магера. Для українця це перша кваліфікація у кар'єрі на грендслемі.

У першому сеті Крутих виграв два гейми на подачі суперника, завершивши першу партію перемогою з рахунком 6:2. У другій партії жоден із суперників не заробив брейк-поінт, проте на тай-брейку українець взяв два очки на подачі італійця.

Підсумком матчу стала перемога Крутих, який тепер має змогу стати єдиним представиком України серед чоловіків на AO-2023. У фіналі відбору Олексій зустрінеться з шостим сіяним кваліфікації - американцем Денисом Кудлою.

• Дар'я Снігур (Україна) - Бренда Фругвіртова (Чехія) 1:2 (7:5, 7:6(3:7), 3:6)

Суперницею Дар'ї Снігур у другому колі кваліфікації стала 15-річна чешка Бренда Фругвіртова. Перша партія розпочалась у напруженій боротьбі. Снігур не дала Фругвіртовій подати на сет за рахунку 5:4, а після цього виграла наступні п'ять геймів і першу партію.

У другому сеті Снігур мала шанси на те, щоб виграти поєдинок, лідируючи за геймами 5:1. Однак Дар'я двічі не подала на матч у сьомому і дев'ятому геймах, програвши другу партію на тай-брейку.

У вирішальній партії Снігур вела з рахунком 3:2 та брейком. Після цього чеська тенісистка звернулась по допомогу до лікарів, а, затейпувавши ногу, Фругвіртова виграла чотири гейми поспіль і залишила українку поза подальшою кваліфікацією.

• Катаріна Завацька (Україна) - Еріка Андрєєва 1:2 (6:4, 2:6, 3:6)

Катаріна Завацька теж мала шанси на перемогу. У матчі проти Еріки Андрєєвої, яка виступає під нейтральним прапором, українка взяла гору в першому сеті, але поступилася у двох наступних - 3:6 та 2:6.

У вирішальній партії Завацька лідирувала з рахунком 2:1, але програла наступні п'ять геймів. Таким чином українка втретє поспіль поступилися у півфіналі кваліфікації на Australian Open-2023. Наразі це найращий результат Катаріни на турнірі.

До речі

• Четвер, 12 січня. 01:00 - Леолія Жанжан - Леся Цуренко (фінал кваліфікації)
  • Четвер, 12 січня. 02:30 - Денис Кудла - Олексій Крутих (фінал кваліфікації)
  • Матчі основної сітки Australian Open відбудуться з 16 до 29 січня в Мельбурні.