Документальна стрічка про збірну України з волейболу здобула дві міжнародні відзнаки

На українських телеканалах пройшла прем’єра першого документального фільму про волейбольну збірну України «Лінія атаки»

Це - перший документальний фільм про українську збірну з волейболу. Він присвячений підготовці та виступу національної команди на чемпіонаті Європи з волейболу-2021, а також розповідає про гравців та тренерський штаб збірної. 

Варто зазначити, що ще до прем’єри в Україні документальний фільм «Лінія атаки» встиг здобути свої перші міжнародні відзнаки. Зокрема, фільм увійшов до офіційної програми Beausoleil Côte d“Azur International FICTS Festival du Cinema Sportif у Франції і здобув Platinum Winner Award на 55-му міжнародному кінофестивалі WorldFest в американському Г’юстоні.

«Стрічка була знята ще в 2021 році та серед іншого мала на меті створити підґрунтя для популяризації волейболу в країні перед чемпіонатом Європи 2023 року, який повинен був проходити в Україні. Повномасштабна військова агресія рф поставила під сумнів можливість проведення турніру в країні, проте національна збірна робить все від себе залежне, щоб гідно представити Україну на європейському форумі. Адже це дасть змогу в черговий раз привернути увагу світу до нашої держави, що героїчно протистоїть військовій агресії окупаційної армії», - говорить співавтор фільму Тарас Герега.

У свою чергу режисер фільму Павло Черепін наголосив на важливості створення національного документального кінопродукту, що продовжуватиме голосно говорити про Україну у світі.

«Ми маємо важливу місію - тримати Україну в полі зору міжнародних медіа і усіх можливих світових аудиторій, зокрема, спортивних. Те, що українські спортсмени продовжують виступати і перемагати у світі, а жовто-сині прапори майорять на трибунах футбольного стадіону у Глазго чи волейбольної арени в Катовіце - вже маленька перемога. А саме з багатьох маленьких і складеться в підсумку велика і найголовніша», - додає Черепін. 

Документальна стрічка «Лінія атаки» стала вже третім спільним продюсерським кінопроєктом Тараса Гереги та Павла Черепіна. Раніше вони зняли два фільми про збірну України з футболу - «Особлива атмосфера» та «П’ять фіналів», які отримали схвальні відгуки та мільйони переглядів в Україні, а також шортлісти і нагороди міжнародних фестивалів документальних фільмів. 

https://www.youtube.com/watch?v=Ssu4UFh6qEU

Збірна України з волейболу виступить у кваліфікації Олімпіади-2024

Лента новостей