Дебют Віталія Сачка у топ-200, новий рекорд Костюк: оновлені тенісні рейтинги ATP та WTA

20.06.2023 08:51

Жіноча та чоловіча тенісні асоціації, WTA та ATP відповідно, оновили свої рейтинги за підсумками попереднього змагального тижня

У новому заліку друга ракетка України серед чоловіків Віталій Сачко дебютував у топ-200.

Попереднього тижня українські тенісистки відкрили трав'яний сезон змаганнями у Бірмінгемі та Ноттінгемі. Окрім цього, Україна була представлена на челленджері у словацькій Братиславі, де той-таки Сачко здобув для країни перший титул в одиночній сітці серед чоловіків.

Українські тенісистки в рейтингу WTA

Лідеркою національного рейтингу залишається Ангеліна Калініна, яка розпочала трав'яний сезон змаганнями у Ноттінгемі. Українка вийшла до другого кола основної сітки, де програла місцевій тенісистці Гаррієт Дарт. У оновленому заліку перша ракетка України втратила одну позицію і тепер займає 26-те місце.

Натомість Марта Костюк оновила особистий рекорд у заліку WTA попри те, що минулий змагальний тиждень пропустила. Однак цього тижня друга ракетка України виступить у Бірмінгемі, де розпочне турнір матчем проти росіянки Анастасії Потапової. У оновленому рейтингу Костюк піднялася на одну позицію та йде 34-ю.

Решта українок у топ-100 світового заліку тенісисток не змогли покращити свої позиції. Леся Цуренко вибула у кваліфікації турніру у Бірмінгемі від Даяни Ястремської та опустилася на одну позицію – тепер посідає 46-те місце. Еліна Світоліна відновлювалася після виступів на Ролан Гаррос, але залишилася на тому ж рядку у рейтингу – на 73-му місці. Катерина Байндль втратила одразу чотири позиції і тепер йде 87-ю.

Топ-10 світового рейтингу залишилися без змін- лідеркою рейтингу залишається польська тенісистка Іга Швьонтек.

Українці в рейтингу ATP

Перша ракетка України серед чоловіків Олексій Крутих поступився у фіналі кваліфікації челленджеру в англійському Ілклі. Однак в оновленому рейтингу ATP тенісист піднявся на чотири позиції, завдяки чому йде 178-м.

У топ-200 світового заліку дебютував Віталій Сачко після того, як виграв перший трофей у своїй кар'єрі. У рейтингу тенісистів українець піднявся на 79 позицій і тепер займає 187-ме місце.

Третя ракетка України Ілля Марченко, який на челлендежрі у Братиславі поступився Сачку, також покращив свою позицію у рейтингу ATP на 13 рядків – тепер він 332-й.

У топ-10 світового рейтингу тенісистів відбулася лише одна зміна – із топ-10 Карена Хачанова витіснив Френсіс Тіафо, який виграв турнір у Штутгарті.