Дар'я Білодід уперше після зміни вагової категорії виграла медаль турніру серії Грендслем з дзюдо

07.02.2023 12:51

22-річна українська дзюдоїстка Дар'я Білодід з нагороди на міжнародному старті розпочала виступи у 2023 році. Білодід, що у цьому олімпійському циклі виступає у ваговій категорії до 57 кг, пропускала перший старт збірної України у Португалії

Натомість дебютний старт сезону для Дар'ї відбувся у Парижі на турнірі серії Грендслем.

Білодід - найтитулованіша українка в історії на турнірах цього рівня. Усього в активі збірної України дев'ять золотих медалей на Грендслемах в історії, чотири з них - в активі Дар'ї (а також у неї було одне "срібло" та одна "бронза"). Щоправда, усі ці медалі були здобуті у вазі до 48 кг.

Після зміни вагової категорії українська дзюдоїстка здобула лише одну медаль - на турнірі серії Контінентал, тобто нижчому за класом. І у Парижі Дар'я уперше піднялася на подіум у вазі до 57 кг на Грендслемі.

А для України - це уже друга медаль на змаганнях в Парижі. "Золото" у вазі до 66 кг серед чоловіків здобув Богдан Ядов.

Як виступила Дар'я Білодід у Парижі

На турнірі у Парижі 22-річна Білодід розпочала виступ з другого раунду, де одразу отримала в суперницю представницю Республіки Корея Міму Ху - п'яту в світовому рейтингу (Білодід перебувала на 41-му місці). Українка, утім, змогла провести один результативний прийом на вазаарі - і перемогла.

У третьому раунді Білодід здолала місцеву дзюдоїстку завдяки її вилученню (через три шидо), а в 1/4 фіналу - уже сама Дар'я програла через три шидо, хоча у суперниці було два.

Тож продовжити змагання їй довелося у втішних сутичках. У першому раунді втішних Дар'я перемогла прийомом на іппон, витратила на сутичку трохи більше 90 секунд. А от "бронзовий фінал" для Білодід почався ненайкраще - вона швидко заробила два шидо та опинилася у ситуації, коли наступне попередження означало б поразку.

Але Дар'я Білодід змогла обмежитися без третього шидо, а уже в "золотий час" двічі атакувала суперницю. Перша спроба не була зарахована, а от друга - принесла перемогу і "бронзу".

Шлях Дар'ї Білодід до "бронзи" у Парижі
  • Другий раунд: Мімі Ху (Республіка Корея) - перемога вазаарі
  • Третій раунд: Орфел Веллоззі (Франція) - перемога вилученням
  • 1/4 фіналу: Джессіка Клімкейт (Канада) - поразка вилученням
  • Втішна сутичка: Міна Лібер (Бельгія) - перемога іппоном
  • "Бронзовий фінал": Тельма Монтейро (Португалія) - перемога вазаарі в "золотий час"