Чорна субота українського волейболу. Жіноча збірна України теж зупинилася за крок від Ліги націй

29.07.2023 20:23

У півфіналі Кубку претендентів ФІВБ підопічні Івана Пєткова програли збірній Франції 0:3

Не наш день. Жіночої збірної України теж не буде у Лізі націй
CEV

Після поразки чоловічої збірної України у півфіналі Кубку претендентів з волейболу наші надії на вихід до Ліги націй тепер були пов'язані з жіночою командою, яка на цій же стадії турніру зустрічалася зі збірною Франції на її майданчику у місті Лаваль.

Нагадаємо, що місяць тому ці команди опинилися в одній групі у Золотій Євролізі, і тоді суперниці обмінялися перемогами з однаковим рахунком 3:1. Тож шанси на успіх розцінювалися приблизно порівну.

Те, що сталося у першій партії з українськими волейболістками, не підлягає жодному опису. Рахунок на табло 25:10 на користь француженок говорить про їхню повну і беззаперечну перевагу. Та й більшу частину другого сету господарки майданчика були попереду, хоч і з невеликим відривом. Втім було видно, що збірна України відійшла від стартового шоку і знаходить свою гру. Коли рахунок зрівнявся і став 19:19, здалося, що підопічні Івана Пєткова зможуть зачепитися за перемогу у цій партії. На жаль, кінцівка залишилася за Францією – 25:20 на її користь.

У третьому сеті спочатку була рівна гра, причому наша збірна найчастіше лідирувала в рахунку. Але з рахунку 8:8 французькі волейболістки зробили 15:8 і результат поєдинку вже вирішили. Відіграти такий гандикап українкам було не під силу. У підсумку 25:22 та 3:0 за партіями.

Збірна України виступала у такому складі: Олександра Міленко (набрала 9 очок), Анастасія Крайдуба (8), Юлія Димар (3), Світлана Дорсман (10), Дар'я Шаргородська (2), Анастасія Маєвська (2), Христина Нємцева (ліберо) - стартовий. На заміну виходили – Надія Кодола (3), Вікторія Даньчак (2).