Чоловіча збірна України з голболу виграла "бронзу" чемпіонату світу та кваліфікувалася на Паралімпіаду-2024

20.12.2022 19:00

Дебютна нагорода світової першості в історії українських голбольних команд

Чоловіча збірна України з голболу виграла бронзові нагороди чемпіонату світу. Та заразом здобула путівку на паралімпійський турнір 2024 року.

Цьогорічна світова першість проходила в португальському Матосіньйосі в період 5-17 грудня. На турнірі розігрувалися три путівки на змагання з голболу на прийдешній літній Паралімпіаді в Парижі.

Що таке голбол

Гра, в якій команди з трьох голболістів мають закинути м'яч у ворота суперників. Матчі проводяться за допомогою м'яча із вбудованим дзвоником серед спортсменів, що мають проблеми із зором.

Голбол було започатковано у 1946 році. При цьому до програми літньої Паралімпіади дисципліна увійшла у 1976-му на змаганнях у Торонто, коли перше в історії "золото" виграла збірна Австрії.

Як виступила збірна України на ЧС-2022

"Синьо-жовті" розпочали турнір у групі D, де в семи турах від початку турніру відсвяткували чотири перемоги: над Єгиптом (6:3), США (11:5), Колумбією (10:0) та Аргентиною (8:3).

Зазнавши двох поразок та звівши один поєдинок до нічиєї, українська збірна посіла третє місце в групі, що дозволило їй продовжити змагання в матчах плей-оф. У чвертьфіналі національна команда перемогла Туреччину (6:5), але в півфіналі поступилася Китаю (4:9).

У "бронзовому" матчі на українців очікувало протистояння зі збірною Литви, що двічі вигравала чоловічий турнір чемпіонатів світу (востаннє - у 2010 році). Литовців команда України переконливо перемогла з рахунком 6:2, здобувши дебютну медаль на рівні чемпіонатів світу з голболу.

Відтак увійшовши до топтрійки найсильніших збірних світу, чоловіча збірна кваліфікувалася на паралімпійський турнір Парижа-2024. Також у Парижі гарантовано зіграють команди Бразилії та Китаю, що виграли "золото" та "срібло" чоловічих змагань відповідно.

Усього на Паралімпіаді візьмуть участь по 10 збірних у чоловічому та жіночому турнірах з голболу. На змагання в статусі господаря також кваліфікувалася збірна Франції.

До речі

Змагання з голболу на наступній Паралімпіаді стартують 28 серпня 2024 року. Чинними олімпійськими чемпіонами є команди Бразилії (чоловіки) та Туреччини (жінки).
На Паралімпіаді-2020 у Токіо Україна була представлена в чоловічому турнірі, де вилетіла у чвертьфіналі від команди США (4:5).