Чоловіча збірна України втратила шанси піднятися в Лігу націй: турецьке дежа-вю

29.07.2023 18:19

Чоловіча збірна України поступилася у півфіналі Кубка претендентів-2023

"Синьо-жовті" зазнали вольової поразки від Туреччини за підсумками тайбрейку.

Матч Туреччина — Україна став повторенням фіналу Золотої Євроліги-2023. Наприкінці червня саме турецька збірна завадила підопічним Угіса Крастіньша вибороти другий в історії титул турніру — 2:3 після п'яти сетів.

Попри результат фіналу, обидві команди пройшли до Кубка претендентів і отримали шанс поборотися за путівку до Ліги націй. Українці дебютували на турнірі з чвертьфінальної перемоги над Китаєм у чотирьох сетах (3:1).

Як пройшов півфінал Кубка претендентів

• Переконливіше розпочала Туреччина, після десяти стартових розіграшів ведучи в рахунку 7:3. Українці зрівняли за рахунку 8:8, а згодом і собі захопили перевагу.
  • Закінчувалася партія серією з чотирьох поспіль очок на користь України. Різниця в рахунку склала сім очок — 25:18.
  • Другий сет проходив здебільшого за ініціативи України, перевага якої сягала 4-5 очок. Лише за рахунку 21:21 Туреччина відновила паритет, а надалі вигризла сет. 25:23 — команди зрівнялися за сетами.
  • Натомість у третьому сеті "синьо-жовті" жодного разу не володіли перевагою в рахунку. Суперник переконливо закрив партію та вийшов уперед у матчі — 25:17.
  • У щільнішому четвертому сеті вирішальним став п'ятиочковий ривок України, що вилився в рахунок 22:16. Перший сетбол вирівняв становище обох команд у драматичному матчі — 2:2.
  • Тайбрейк з п'яти поспіль виграних очок розпочала Туреччина (у фіналі Золотої євроліги тай-брейк теж розпочався з ривка турків). Лише після 17 розіграшів Україна скоротила відставання до мінімуму (8:9), проте паритет до кінця матчу так і не відновила — 3:2 на користь Туреччини.

Кубок претендентів-2023. Півфінал

Туреччина — Україна — 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:12)

Що означає результат півфіналу

• Україна втратила шанси на вихід до Ліги націй. Путівку до розіграшу 2024 року здобуватиме лише переможець Кубка претендентів.
  • "Синьо-жовті" проведуть на турнірі ще один матч — за третє місце проти слабшої команди в парі Катар — Чилі. Гра відбудеться в неділю, 30 липня.
  • Туреччина вдруге поспіль зіграє у фіналі Кубка претендентів. Минулого року команду до Ліги націй не пустила Куба — 1:3.