Чоловіча збірна України обіграла фаворита та вийшла до півфіналу Кубка претендентів з волейболу

28.07.2023 16:41

Збірна України з волейболу здобула перемогу на старті Кубка претендентів

У першому матчі "синьо-жовті" обіграли команду Китаю.

Українці вперше у власній історії вийшли до Кубка претендентів з волейболу - турніру, перемога в якому дає право зіграти у Лізі націй. Вдалося це зробити завдяки виходу до фіналу у Золотій Євролізі.

Першим суперником України у Кубку претендентів стала команда Китаю - ексучасник Ліги націй. У попередньому розіграші Ліги націй китайці посіли 13-е місце, однак у 2023-му - останнє, через що й вилетіли до Кубка претендентів.

Свій матч чоловіча збірна України проводила на наступний день після старту у Кубку претенденток жіночої команди. Їй вдалося обіграти у чвертьфіналі Хорватію (3:1) та пройти до наступного раунду.

Водночас, чоловіча команда України підходила до Кубка претендентів після "розбіжностей", які виникли всередині збірної між волейболістами та федерацією. Через це команда ризикувала відправитися не в оптимальному складі на турнір, але у підсумку зі складу відрахували лише зв'язуючого Віталія Щиткова.

Як зіграла збірна України?

• Перші два сети закінчилися перемогою української команди. У першій партії Україна перемогла з різницею у шість очок, а у другому - лише в три, вирвавши перевагу лише наприкінці.
  • А ось у третьому сеті перевагою на старті заволоділи китайці. Волейболісти азійської збірної вийшли вперед з різницею у +4 очки, але Україна змогла її скоротити, після чого Китай вирішив взяти тайм-аут.
  • Боротьба за перемогу у сеті тривала до самого кінця: за рахунку 20:20 українці навіть змогли вийти вперед. Однак китайська збірна все ж змогла уникнути поразки та перевела гру у четверту партію.
  • Четвертий сет також розпочався з того, що Китай вийшов у відрив в три очки. Але українці змогли переломити хід подій і вирвали перемогу у партії.
  • Найрезультативнішим гравцем у матчі став капітан команди Олег Плотницький - 24 очки. Більше 10 очок також набрали Василь Тупчій (18) і Дмитро Єрьоменко (15).

Кубок претендентів-2023. Чвертьфінал

Україна - Китай 3:1 (25:19, 25:22, 23:25, 25:19)

У півфіналі Кубка претендентів Україна зіграє проти переможця протистояння Туреччина - Домініканська республіка. Ця гра замикатиме програму чвертьфіналів та відбудеться у п'ятницю, 28 липня (о 20:00 за київським часом).

Півфінал Кубка претендентів за участі України відбудеться у суботу, 29 липня.

Збірна України з волейболу: що відомо

• Уперше в історії грає у Кубку претендентів - до 2023 року українці жодного разу туди не потрапляли.
  • До Кубка претендентів Україна підходила у статусі 15-ї команди у світовому рейтингу з волейболу - найвища позиція в історії.
  • 30 серпня збірна України розпочинає виступи на чемпіонаті Європи з волейболу. А 1 жовтня - на олімпійському кваліфікаційному турнірі.