Чинна володарка Великого кришталевого глобуса оголосила про закінчення кар'єри біатлоністки

16.03.2023 10:42
Лідерка збірної Норвегії з біатлону Марте Олсбю Ройзеланн завершить кар'єру за підсумками сезону 2022/23

Про це біатлоністка оголосила на спеціальній пресконференції.

32-річна Ройзеланн є чинною володаркою Великого кришталевого глобуса серед жінок. За підсумками сезону 2021/22 вона здобула свій дебютний головний титул Кубка світу, протягом змагального року вигравши вісім особистих гонок.

Поточний сезон норвежка розпочала із запізненням — у січні на четвертому етапі у словенській Поклюці. Три перших етапи біатлоністка пропускала через відновлення після хвороби.

Вже після повернення до виступів на найвищому рівні Ройзеланн проводить успішну другу половину сезону. На чемпіонаті світу в Обергофі вона допомогла збірній тріумфувати в класичній та одиночній змішаних естафетах, а на сьомому етапі Кубка світу в чеському Нове-Место відсвяткувала перші особисті перемоги від початку року: "золото" в спринті та переслідуванні.

Вже на етапі в Естерсунді, що виявився передостаннім для Ройзеланн на професійному рівні, вона в складі Норвегії виграла жіночу естафету, а також зупинилася за крок від медалі масстарту (четверте місце). Утім, в індивідуальній гонці біатлоністка не зуміла пробитися навіть до залікової зони — 55-й результат.

Останні старти у кар'єрі Ройзеланн проводитиме на домашньому, заключному етапі Кубка світу в Голменколлені. Біатлоністка зможе вийти на дистанцію щонайменше у двох гонках — спринті та масстарті. Також до програми етапу увійшла гонка переслідування.

Як коментує рішення біатлоністка

На пресконференції Ройзеланн розповіла, що вирішила піти з професійного спорту через брак мотивації. Та підкреслила важливість проведення своїх прощальних гонок саме на домашньому етапі в Норвегії.

"Це рішення я ухвалила не вчора. Думала про це тривалий час та відчувала [таку потребу] впродовж року. Мені здається, час настав", — цитує норвежку видання NRK.

"Особливо останнім часом багато людей цікавилися, чи буду я змагатися на Олімпіаді [2026 року] або чи проводитиму ще один сезон, або ж це кінець. Біатлон назавжди залишиться у моєму серці. Саме тому це особливе відчуття — сказати, що в Голменколлені пройдуть мої останні гонки на Кубку світу".

"Це дуже сумно, але також і дуже правильно. Я очікую побачити, що ще може запропонувати життя. Наразі мені дещо сумно, але також я відчуваю багато радості від занять чимось іншим".

"Я надзвичайно пишаюся тим, чого досягнула, особливо зважаючи на погані умови. Дуже задоволена усім, на що виявилася здатною. Я дійшла значно більшого, аніж будь-коли могла мріяти".

"У мене немає мотивації, аби виконувати найкращу роботу щодня. Гадаю, що найкраще рішення — піти, поки ти на рівні. Думаю, що моє тіло буде за це дійсно вдячним".

Лента новостей