Через російську навалу Україна втратила Євробаскет-2025

19.09.2022 12:54

FIBA обрала четверту країну-господарку Євробаскету-2025, на який претендувала Україна

Міжнародна федерація баскетболу (FIBA) оголосила четверту країну-господарку чоловічого чемпіонату Європи-2025 з баскетболу. Про це на пресконференції повідомив міністр спорту й туризму Польщі Каміль Бортнічук.

У березні цього року FIBA назвала перші три країни, які приймуть наступний Євробаскет. Ними стали Латвія, Кіпр та Фінляндія. Заявку на проведення Євро подавала й Україна.

Як повідомляли у міжнародній федерації, саме Україна була головною претенденткою на те, аби провести частину групової стадії на своїй території, проте через повномасштабне вторгнення росії за підтримки білорусі остаточне рішення щодо четвертого слота перенесли на осінь "як жест солідарності до Федерації баскетболу України".

Проте у вересні FIBA дійшла висновку, що не зможе провести Євро в Україні, тож четвертою господаркою було призначено Польщу. Раніше ця країна вже приймала чоловічий Євробаскет у 1963 і 2009 роках.

До 21 листопада Польща має обрати місто для проведення ігор. За словами Бортнічука, імовірним кандидатом є Варшава.

Таким чином Польща автоматично кваліфікувалася на наступне Євро як країна-господарка. Україна розпочне відбір у листопаді 2023 року.

Лента новостей