Чехія, Литва та скандинавські країни виступили проти повернення російських фехтувальників до міжнародних змагань

15.03.2023 13:00
Низка європейських країн відреагувала на рішення Міжнародної федерації фехтування (FIE) дозволити спортсменам з росії та білорусі брати участь у своїх змаганнях

За ухвалення відповідного рішення у березні на позачервогому конгресі проголосувала більшість членів федерації. На підтримку повернення фехтувальників з двох країн висловилися 89 членів, проти виступили 46.

Президент української федерації фехтування Михайло Ілляшев висловив "глибокий шок та обурення" через рішення FIE. Згодом на терміновому засіданні президії ФФУ було вирішено повернутися до розгляду реакції української сторони пізніше у березні.

Відреагували на повернення росіян з білорусами й у Міжнародному олімпійському комітеті. В організації назвали рішення FIE "частиною демократичного процесу ухвалення рішеннь" та додали: наразі питання про участь атлетів двох країн в Олімпійських іграх 2024 року не стоїть.

Як реагують федерації європейських країн

Офіційну позицію щодо останніх подій у світі фехтування висловили у Литві (LFF) та скандинавських країнах — Фінляндії, Швеції, Норвегії та Данії.

У ній сторони виступають проти виступів російських та білоруських фехтувальників на міжнародних турнірах навіть за умов нейтралітету. А також вкотре наголошують на підтримці українських спортсменів на тлі повномасштабної війни, що понад рік триває в Україні.

"Федерація фехтування Литви спільно зі Скандинавським фехтувальним союзом висловлює суворе «ні» російським та білоруським атлетам. Попри ганебне голосування LFF спільно зі скандинавськими федераціями фехтування дотримується чіткої позиції: російські та білоруські спортсмени (фехтувальники) не мають права брати участь у жодному з міжнародних турнірів та відборі до Олімпійських ігор за жодних умов".

"LFF не підтримує позицію/рекомендацію, висловлену Міжнародним олімпійським комітетом, щодо дозволу російським та білоруським спортсменам змагатися під нейтральним білим прапором".

"Від найперших днів війни LFF висловлювала солідарність з народом України та надавала фінансову підтримку українським спортсменам. Ми продовжуватимемо робити усе належне для підтримки України та її атлетів".

Відреагували на рішення міжнародного органу і в Чехії. У місцевій федерації також обіцяють згодом визначитися з наступними діями щодо цього питання.

"Ми брали участь у голосуванні та не погоджувалися з можливістю повернення росіян та білорусів, а також офіційних осіб з цих країн, до змагань FIE. Ми проведемо консультації щодо наступних кроків нашої федерації з Національним агентством спорту, Олімпійським комітетом Чехії та іншими державними органами", — цитує очільника федерації Олдржиха Кубішту видання Sport.cz.

Лента новостей