"Це божевілля". Йоганнес Бьо побив абсолютний рекорд за перемогами в особистих гонках сезону Кубка світу

17.03.2023 10:53

У норвезькому Голменколлені розпочався заключний етап Кубка світу

Першою гонкою став чоловічий спринт, переможцем якого став Йоганнес Бьо.

Бьо підходив до гонки у статусі володаря Великого кришталевого глобусу. А також після пропуску попереднього етапу в Естерсунді через позитивний тест на коронавірус, який отримав ще у чеському Новому-Месті.

Попри хворобу, яку мав Йоганнес Бьо, норвезькому біатлоністу вдалося показати найкращий результат ходом на дистанції. За підсумками спринту норвежець випередив найближчого переслідувача Бенедікта Долля на 48.8 секунди.

Результат Бьо ходом дозволив йому навіть з колом штрафу стати переможцем спринту з 24-секундною перевагою над шведом Мартіном Понсілуомою. А разом із цим переписати два рекорди.

Які досягнення підкорилися Йоганнесу Бьо?

Норвезький біатлоніст підходив до гонки, маючи сім перемог у семи попередніх спринтах сезону Кубка світу. І завдяки "золоту" в Голменколлені став абсолютним чемпіоном спринту в сезоні.

Перемога у спринті також дозволила Йоганнесу Бьо побити власний ж рекорд за тріумфами в особистих гонках у сезоні Кубка світу з біатлону. Вона стала для норвежця 17-ю у сезоні - попереднє досягнення було ним встановлене у сезоні 2018/19 і складало 16 перемог.

Топ-5 рекордсменів за перемогами в особистих гонках сезону Кубка світу

• 17 перемог: Йоганнес Бьо (Норвегія, 2022/23)
  • 16: Йоганнес Бьо (Норвегія, 2018/19)
  • 14: Мартен Фуркад (Франція, 2016/17), Магдалена Форсберг (Швеція, 2000/01)
  • 13: Тіріл Екгофф (Норвегія, 2020/21)

Саме у спринті Йоганнес Бьо здобув найбільшу кількість перемог в особистих гонках сезону Кубка світу - майже половина від загальної кількості.

Усі перемоги Йоганнеса Бьо в сезоні Кубка світу з біатлону
  • 8: спринти - Контіолагті, Гохфільцен, Ансі, Поклюка, Антгольц, Обергоф, Нове-Место, Голменколлен
  • 6: гонки переслідування - Контіолагті, Гохфільцен, Поклюка, Антгольц, Обергоф, Нове-Место
  • 2: індивідуальні гонки - Рупольдинг, Обергоф
  • 1: масстарти - Рупольдинг
Що сказав Йоганнес Бьо після виступу в спринті?

У флеш-коментарі після гонки Йоганнес Бьо назвав "божевіллям" результати у спринтерських гонках сезону. Зокрема й те, що йому вдалося повноцінно повернутися після хвороби.

"Це щось неймовірне. Вісім переміг у спринті... Так, це моя улюблена дистанція, але 8/8 - це божевілля.

Виступ перед своїми вболівальниками? Так, це була ментальна битва, щоб виграти ще одну гонку. Я дуже хотів перемогти, мав перед цим COVID-19. Він мене трохи відкинув, але якщо дивитися на поточний стан - почуваюся добре і так, радий працювати та мати можливість виступити в заключних гонках сезону".

Попереду у Йоганнеса Бьо ще дві особисті гонки - персьют (18 березня) та масстарт (19 березня). У них норвезький біатлоніст має можливість збільшити рекордний показник перемог у сезоні.

Досягнення Йоганнеса Бьо у сезоні 2022/23
  • Став володарем Великого кришталевого глобусу, а також малих глобусів у спринті та гонці переслідування.
  • Переміг в усіх восьми спринтерських гонках сезону Кубка світу.
  • Здобув сім медалей на чемпіонаті світу в Обергофі: п'ять золотих, одну срібну та одну бронзову - повторення абсолютного рекорду як за "золотом", так і за загальною кількістю нагород.
  • Встановив абсолютний біатлонний рекорд за кількістю особистих гонок поспіль на подіумі - 19.