"Будівельник" отримав суперників у другому раунді баскетбольного Кубка Європи

05.12.2022 11:00
Боротьбу за путівку до 1/4 фіналу кияни розпочнуть вже цього місяця

Київський "Будівельник" отримав майбутніх суперників за другим раундом баскетбольного Кубка Європи ФІБА, в якому стартуватиме вже цього місяця.

Команда Валерія Плеханова розпочала поточний євросезон у кваліфікації Ліги чемпіонів, де вилетіла в протистоянні другого раунду з німецьким "Бамбергом". Відтак кияни відібралися до основної частини Кубка Європи, другого за престижністю клубним євротурніром у баскетбольній ієрархії ФІБА.

У першому груповому раунді "Будівельник" здобув чотири перемоги в шести турах. Та посів друге місце в групі з італійським "Бріндізі", нідерландським "Донаром" та естонським "Калевом/Крамо", що й став найкращою командою квартету.

Розташування "Будівельника" в першому раунді визначило його майбутніх суперників у другому. На столичний колектив впродовж двох наступних місяців очікують поєдинки проти ізраїльского "Хапоеля" з Хайфи, фінського "Карху" та словацького "Патріоті" Левіце.

Розклад матчів "Будівельника" в другому раунді Кубка Європи ФІБА

• 14 грудня 2022. "Хапоель" Хайфа - "Будівельник"
  • 20 грудня 2022. "Будівельник" - "Карху"
  • 11 cічня 2023. "Патріоті" Левіце - "Будівельник"
  • 25 січня 2023. "Будівельник" - "Хапоель" Хайфа
  • 1 лютого 2023. "Карху" - "Будівельник"
  • 8 лютого 2023. "Будівельник" - "Патріоті" Левіце

Хто став суперниками "Будівельника"

• "Хапоель" - восьма команда поточного чемпіонату Ізраїлю. Свій єдиний чемпіонський титул у національній першості клуб здобув ще в сезоні 1961/62.
  • "Карху" - чинний чемпіон Фінляндії з баскетболу. Загалом клуб здобув три національні титули й наразі очолює таблицю місцевої ліги.
  • "Патріоті" - чинний чемпіон Словаччини. Загалом у клубній історії клуб тричі здобував "золото" національного чемпіонату.

Формат заключної частини турніру

• По дві найсильніші команди з чотирьох груп другого раунду вийдуть до 1/4 фіналу.
  • Від 1/4 фіналу всі стадії плей-оф проходитимуть у форматі двоматчевих протистоянь на домашньому й гостьовому майданчиках суперників.
  • Фінал Кубка Європи також складатиметься з двох ігор, що відбудуться 19-го та 26 квітня наступного року.

До речі

• Паралельно з виступами в Єврокубку основний склад "Будівельника" в листопаді розпочав виступи в Балканській (BIBL) та Північній європейській (ENBL) баскетбольних лігах.
  • Другим складом кияни виступають в чемпіонаті української баскетбольної Суперліги, де здобули максимальні сім перемог на старті регулярного сезону й лідируєють у турнірній таблиці.
  • "Будівельник" - один з двох представників України на міжнародній арені цього сезону. Сложобанський "Прометей" виступає в Єврокубку та Об'єднаній латвійсько-естонській баскетбольній лізі.