Бігунка Фемке Бол побила світовий рекорд "незвичної дистанції", що тримався майже 40 років

10.02.2023 12:52
Чемпіонка Європи з бігу на 400 метрів з бар'єрами Фемке Бол стала авторкою світового рекорду

Сталося це на легкоатлетичному гран-прі у Бостоні в приміщенні, де нідерландка взяла участь на дистанції 500 метрів.

Біг на 500 метрів в приміщенні є непритаманною для великих змагань дистанцією. Крім 22-річної Бол, участь у забігу взяли ще три спортсменки: ямайки Лія Андерсон та Жаньєв Расселл, а також ще одна нідерландка Лізенн Де Вайт.

Офіційно світові рекорди на дистанціях 500 метрів не визнають. Однак за підсумками змагань у Бостоні нідерландська бігунка стала авторкою найкращого результату в світі.

На фініші Бол показала час у 1:05.63 хвилини. І перевершила найкращий результат у світі на цій дистанції, що тримався 17 років, на 0.68 секунд.

Останні секунди забігу Фемке Бол на 500 м: відео

Бол побила не лише рекорд у приміщенні, але й абсолютний рекорд загалом на цій дистанції. У 1984 році чеська бігунка Татьяна Коцембова пробігла 500 м на відкритому повітрі за 1:05.9 хвилин.

Це вже другий світовий рекорд на "незвичній дистанції", який належить Фемке Бол. У 2022 році вона пробігла з найшвидшим часом дистанцію 300 метрів - у забігу за участі двох українок - Анни Рижикової та Вікторії Ткачук.

"Я просто дуже рада, що у мене це вийшло таким чином. Чи я планую бігати довші дистанції ніж 400 метрів з бар'єрами? Ні, не маю планів бігати довше, ніж 500 метрів. Хочу тепер пробігти кілька 400-метрівок перед участю на чемпіонаті Європи", - сказала після забігу Бол.

У 2023 році світовий рекорд Фемке Бол став третім. Крім неї, його авторками стали британка Кілі Годжкінсон (600 метрів), тоді як американка Джаная Стюарт повторила найкращий результат у світі в метанні ваги - обидві дисципліни не представлені на великих турнірах.

Хто така Фемке Бол
  • 22-річна нідерландська бігунка, 3-разова чемпіонка Європи.
  • Бол - бронзова призерка Олімпіади-2020. Дистанцію 400 метрів з бар'єрами нідерландка пробігла за 52.03 секунди, що є чинним рекордом Європи.
  • У 2022 році Фемке Бол здобула сім медалей на рівні чемпіонатів світу та Європи. Крім трьох золотих нагород на Євро, Бол виграла чотири "срібла" на ЧС у приміщенні (400 метрів, та естафета 4х400 м), а також на відкритому повітрі (400 метрів з бар'єрами та естафета 4х400 м).