Артем Прима взяв участь у першому масстарті сезону Кубка світу

18.12.2022 18:26

Як виступив єдиний представник України в останній гонці Кубка світу в 2022 році

На третьому етапі Кубка світу з біатлону в французькому Ансі відбувся перший масстарт сезону серед чоловіків. Загалом у гонці взяли участь 30 біатлоністів: до неї відібралися спортсмени з топ-25 загального заліку Кубка світу, а також наступні п'ять найкращих на етапі в Ансі.

Єдиним представником України в масстарті в Ансі – що серед чоловіків, що серед жінок – став Артем Прима, який посів 18-те місце у спринті й 10-те в гонці переслідування (топрезультати України в особистих гонках цього сезону). Прима відібрався за другою квотою з другого місця серед топ-5 добору.

Оскільки ніхто з представниць жіночої команди України не кваліфікувався до масстарту в Ансі, гонка Прими стала останньою для "синьо-жовтих" на рівня Кубка світу в 2022 році.

Як виступив Прима

До першого воневого рубежу дебютної гонки з масовим стартом сезону Артем Прима підійшов на 25-ій позиції. Українець припустився однієї хиби та заробив штрафне коло. Попри це біатлоніст вийшов на друге коло на 23-му місці.

Перед другою стрільбою лежачи Артем піднявся на 22-ий рядок, але після ще одного кола штрафу опустився на 26-ий.

До першої стрільби стоячи Прима підходив на 27-ій позиції. Як і на попередніх вогневих рубежах, український біатлоніст додав ще одну хибу, але завдяки помилкам суперників вийшов до топ-25.

На підході до останньої стрільби українець був уже 26-им. На рубежі Артем не закрив одразу три мішені та впав на передостанню, 29-ту, позицію. На цій позиції українець і фінішував. Відставання від переможця гонки, норвежця Йоганнеса Дале, становило 3:12.2 хвилини.

П'ять із шести перших місць вибороли представники Норвегії. Подіум вийшов також повністю норвезьким. У дуелі за перше місце, що розв'язалася на останньому колі між Йоганнесом Дале та Штурлою Леґрейдом переміг перший. Для Дале це не лише дебютна перемога в цьому сезоні, а й загалом перший подіум. Леґрейд зупинився на другій сходинці, програвши 0.3 секунди, а Йоганнес Бьо замкнув трійку призерів.