Артем Прима – у топ-20 чоловічого спринту на етапі Кубка світу з біатлону в Ансі

15.12.2022 20:36

Як виступили українські біатлоністи в першій гонці третього етапу

У французькому Ансі стартував третій етап Кубка світу 2022/23 з біатлону. Змагання відкривала чоловіча спринтерська гонка за участю п'ятьох українських спортсменів.

Чоловіча збірна під керівництвом Юрая Санітри не мала зазнати змін у складі, в порівнянні з попереднім етапом у Гохфільцені. Проте на старт так і не вийшов Тарас Лесюк, який пропускав і останню гонку в Австрії через проблеми зі здоров'ям.

На попередньому етапі лише один українець фінішував у топ-40: Антон Дудченко посів 38-ме місце, Тарас Лесюк став 53-им, Артем Прима – 67-им, Богдан Цимбал – 84-им, а дебютант Кубка світу Віталій Мандзин – 89-им.

Як минула спринтерська гонка чоловіків

Гонку для української команди відкрив Артем Прима, який був у топ-30 спринту в Контіолагті, але фінішував поза топ-60 у Гохфільцені. В Ансі біатлоніст уперше в сезоні відстріляв на "нуль", закривши всі мішені що на лежці, що на стійці.

У підсумку саме Прима показав топрезультат серед українців, завершивши гонку 18-им з відставанням 1:35.4 хвилини від лідера, норвежця Йоганнеса Бьо. Це найкращий фініш Артема в цьому сезоні. Востаннє він підіймався так високо в гонці переслідування на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні, де посів 18-ту позицію.

Услід за Примою стартував Антон Дудченко, який був лідером команди на попередньому етапі. Йому так само вдалося безпомилково пройти обидва вогневі рубежі: також уперше в сезоні. Проте за швидкістю лижного ходу Дудченко врешті поступився Примі, програвши йому на фініші 14 секунд, та посів 28-му позицію.

Третім серед українців на старт вийшов Богдан Цимбал. Він став першим з команди, хто зазнав хиби, заробивши одне штрафне коло на стрільбі лежачи, проте стійку відпрацював чисто.

Наступний стартовий номер в українській команді мав 19-річний Віталій Мандзин, який залишився в складі після дебютного етапу в Гохфільцені й фінішу наприкінці топ-90. Цього разу Мандзин вибив перший "нуль" Кубка світу на стрільбі лежачи, а після стійки пішов на два кола штрафу. Віталій увійшов до топ-80 із відставанням 3.26 хвилини.

У підсумку Прима та Дудченко фінішували в заліковій зоні (топ-40), а до гонки переслідування кваліфікувалися троє з чотирьох українських біатлоністів: разом із Цимбалом.

Тим часом сьоме поспіль "золото" в цьому сезоні завоював п'ятиразовий олімпійський чемпіон Йоганнес Бьо. Для його колеги по команді Штурли Леґрейда це також був сьомий поспіль подіум: цього разу – зі "сріблом". Трійку призерів закрив німець Бенедикт Долль, який уперше в цьому сезоні здобув особисту медаль Кубка світу.