Антон Дудченко відіграв 15 позицій у гонці переслідування  на Кубку світу в Гохфільцені

12.12.2022 10:57

Україна була представлена в гонці лише одним спортсменом

Останньою гонкою другого етапу Кубка світу 2022/23 з біатлону став чоловічий персьют, до якого відібралися 60 спортсменів за підсумками спринту.

Україну в гонці мали представляти два біатлоністи: Антон Дудченко та Тарас Лесюк, які посіли 38-ме й 53-тє місця відповідно. Проте Лесюк не вийшов на старт: перед гонкою він повідомив у ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт, що має проблеми з горлом.

Тож Дудченко залишився єдиним представником команди в персьюті. Гонку він розпочинав під 38-им стартовим номером з відставанням у 2.23 хвилини від лідера, норвежця Йоганнеса Бьо.

Як виступив Антон Дудченко

Дудченко безпомилково пройшов перший вогневий рубіж, завдяки чому відіграв одразу вісім рядків, у порівнянні зі стартовою позицією, та йшов на 30-му місці. На першому колі він показав 22-ий час за швидкістю з відставанням лише десять секунд.

На другій стрільбі Дудченко зробив одну хибу та вирушив на штрафне коло, після чого опустився на 36-те місце. Утім, українцеві вдалося покращити лижний хід та вийти за цим показником на 14-ий рядок з відставанням уже вісім секунд.

Завдяки третій стрільбі, на якій Дудченко закрив усі мішені, українець увірвався до топ-25: на 24-ту сходинку.

На фінальному підході до стрільбища український біатлоніст припустився однієї хиби останнім пострілом, утім, завдяки, зокрема, завалам суперників піднявся вже на 23-тє місце. На останньому колі Дудченко боровся за 22-гу позицію, але в підсумку фінішував 23-ім, відігравши 15 сходинок, у порівнянні з результатом спринту. Антон програв 2.54 хвилини переможцеві Йогнаннесу Бьо, який зберіг першу позицію.

За чистим результатом персьюту без урахування гандикапу Дученко став 15-им. На минулому етапі в Контіолагті українець був четвертим за цим показником та посів 18-те місце, відігравши 41 рядок.