Андрій Проценко переміг у змаганнях зі стрибків у висоту на першому міжнародному старті сезону

01.02.2023 19:09

Український стрибун у висоту Андрій Проценко з перемоги розпочав новий міжнародний сезон

Атлет показав найкращий результат на змаганнях у Стокгольмі.

Проценко підходив до турніру після найуспішнішого року у своїй кар'єрі. На ЧС та Євро він здобув дві бронзові нагороди, що трапилося з ним уперше в кар'єрі за один сезон. У Швеції Проценко розпочав виступи з висоти 2.05 метри. Після вдалої першої спроби на планці 2.05 м українець також з першого разу подолав наступні висоти - 2.10 м, 2.14 м та 2.17 метра.

До висоти 2.20 метра підійшли до змагань два стрибуни: Проценко, а також швед Фабіан Делрід. Її українець подолав з першої спроби, а ось шведу це зробити так і не вдалося.

В статусі переможця змагань Андрій Проценко спробував підкорити висоту 2.25 метра. Однак за три спроби український атлет це зробити не зміг.

Стокгольм: стрибки у висоту топ-3

Андрій Проценко (Україна) - 2.20 м
Фабіан Делрід (Швеція) - 2.17 м
Мелвін Лік Холм (Швеція) - 2.14 м

Після перемоги у Стокгольмі Проценко розповів, що задоволений першим стартом, однак його підготовка спрямована на літній сезон.

"Цього року основна підготовка спрямована на літній сезон, на зиму ставок не робили. Вирішили виступити на кількох турнірах і подивитися, як усе буде: якщо все добре, тоді змагатимуся також на чемпіонаті Європи в приміщенні, в Стамбулі. Щодо Стокгольма, то результатом 2.20 більше задоволений, аніж ні. Звісно, дуже хотілося стрибнути 2.25, тим більше були непогані спроби, проте цього разу не вдалося".

Перемога Андрія Проценка у новому легкоатлетичному сезоні стала не першою для України. У 2023 році на міжнародних турнірах уже перемагали Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко, Катерина Табашник та Юлія Чумаченко.

Нагадаємо, що Андрій Проценко - срібний призер чемпіонату Європи 2014 року та бронзовий - 2022-го.
На чемпіонаті світу в Юджині Проценко завоював свою дебютну медаль світової першості - "бронзу", здобуту завдяки стрибку на 2.33 метра.
Найкращі особисті результати у кар'єрі Андрія Проценка показав у 2014 році: 2.40м - відкрите повітря та 2.36м - у приміщенні.