Андрій Кулик здобув першу медаль України на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби

12.09.2022 19:00

Українець пройшов втішні сутички і зміг стати бронзовим призером ЧС

Україна здобула першу медаль на чемпіонату світу з греко-римської боротьби. Її автором став 24-річний харків'янин Андрій Кулик, який виступає у вазі до 72 кг.

Кулик увійшов у заявку збірної України на чемпіонат світу-2022 завдяки виграному відбору. Серед суперників українця у внутрішньоукраїнському відборі був срібний призер Олімпіади-2020 Парвіз Насібов, який у підсумку відправився на світову першість в іншій ваговій категорії.

Для Кулика це був перший дорослий чемпіонат світу у кар'єрі. У 2021 році він змагався на молодіжному ЧС серед борців, віком до 23 років, де у ваговій категорії до 72 кг посів сьоме місце.

Чемпіонат світу для Кулика розпочався у перший ж день змагань. Однак вже у першій ж сутичці український борець зазнав поразки - його переміг серб Алі Арсалан.

Проте Куликові вдалося потрапити до другого дня змагань: Арсалан за підсумками старту чемпіонату світу пройшов до фіналу. Відповідно, усі суперники, яких здолав сербський борець, потрапили до втішних сутичок.

Кулик зміг скористатися шансом та пройшов до бронзового фіналу. У втішних сутичках він здолав двох суперників - угорця Роберта Фріцша (10:4), а згодом і литовця Кріступаса Слейву (8:0).

У сутичці за "бронзу" Кулик протистояв французові Ібрагіму Ганему, який до цього вище десятого місця на чемпіонатах світу не підіймався.

Сутичка з Ганемом вийшла для українця напруженою. І все ж саме Кулик вийшов з неї переможцем: з рахунком 4:3 він здолав французького борця.

Це перша медаль України на чемпіонаті світу-2022 з боротьби. Трьом іншим борцям, які стартували у перший день змагань - Корюну Сахрадяну (до 55 кг), Ясафу Зейналову (до 77 кг) та Андрієві Антонюку (до 87 кг), потрапити до фіналів не вдалося.