Американський фігурист виконав перший в історії четверний аксель на чемпіонаті світу: відео

26.03.2023 21:07
 

Американський фігурист Ілья Малінін виконав історичний стрибок на чемпіонаті світу, що пройшов в японській Сайтамі

Американець першим в історії виконав четверний аксель у довільній програмі світової першості.

До 2022 року четверний аксель був єдиним стрибком у фігурному катані, під час якого жодному не вдавалося виконати чотири оберти. Для його виконання треба зробити у повітрі 4.5 оберта замість чотирьох і при цьому здійснити успішне приземлення.

Саме Малінін став першим фігуристом в історії, що приземлив четверний аксель. Спершу йому це вдался на тренуванні, а згодом американець зробив це і на змаганнях US Classic - його стрибок було ратифіковано.

Успішно виконати четверний аксель Малініну вдалося і на чемпіонаті світу з фігурного катання. За цей стрибок американський фігурист отримав меншу оцінку від суддів, ніж на US Classic - 12.86 бала (базова оцінка 12.5 + 0.36 бала за виконання). Попри це, спробу Малініна зарахували.

Відео довільної програми Ільї Малініна на ЧС-2023

За довільну програму на чемпіонаті світу з фігурного катання Малінін отримав оцінку 188.06 бала, завдяки чому втримав третє місце, яке займав за підсумками короткої програми. Чемпіоном світу став японець Шома Уно, тоді як срібним призером - представник Республіки Кореї Юнхван Ча.

Фігурне катання. Чемпіонат світу. Чоловіки (коротка + довільна програми)
  1. Шома Уно (Японія) - 301.14
  2. Юнхван Ча (Республіка Корея) - 296.03
  3. Ілья Малінін (США) - 288.44
Хто ще пробував стрибати четверний аксель
  • Першим стрибнути четверний аксель на змаганнях намагався колишній російський, а нині американський, фігурист Артур Дмітрієв-молодший. Це сталося у 2018 році на етапі Гран-прі в Росії, проте цю спробу не було зараховано через надто великий недокрут і падіння.
  • Найближчим до підкорення цього стрибка до Малініна був дворазовий олімпійський чемпіон, японець Юдзуру Ханю. Уперше він наважився на четверний аксель на чемпіонаті Японії 2021 року. Фігурист встояв на ногах, проте не зміг повністю докрутити стрибок, через що його вартість у протоколі була понижена до потрійного. На Олімпійських іграх-2022 у Пекіні Ханю став першим фігуристом в історії, чий четверний аксель оцінили саме як стрибок у чотири оберти, проте його не було ратифіковано через падіння.
Хто такий Ілья Малінін
  • 18-річний американський фігурист, який спеціалізується на чоловічому одиночному катанні.
  • Для Малініна ЧС-2023 став другим у кар'єрі. На попередньому чемпіонаті світу в 2022 році він посів дев'яте місце за сумою балів у короткій та довільній програмах.
  • Малінін - володар двох юніорських світових рекордів. У жовтні 2022 року йому вдалося оновити власні ж рекорди як у довільній програмі - 194.29 бала, так і у сумі за дві програми - 280.37.
  • У сезоні 2022/23 Малінін став переможцем серій гран-прі в Америці та Фінляндії, а також серії челенджер U.S. Classic. Також 18-річний фігурист здобув дебютне "золото" чемпіонату Сполучених Штатів на дорослому рівні (у сезоні 2021/22 був срібним призером).

Лента новостей