20-річна плавчиня з Китаю розбила світовий рекорд на 400 м вільним стилем

28.10.2022 11:00

Попереднє досягнення спортсменка покращила майже на три секунди

Китайська плавчиня Лі Бінцзє встановила новий світовий рекорд на 400-метрівці вільним стилем на короткій воді.

У четвер, 27 жовтня, Бінцзє, яка є олімпійською чемпіонкою Токіо в естафеті 4х200 м, взяла участь у китайському відборі на грудневий чемпіонат світу в Мельбурні на короткій воді. Старт був для неї першим з червня, коли китаянка посіла п'яте місце на змаганнях світової першості в Будапешті.

У Пекіні Бінцзє показала результат у 3:51.3 хвилини, лідируючи впродовж усієї дистанції. Час китаянки відтак став найкращим в історії дисципліни та перевершив попередній рекорд австралійки Аріарн Тітмус на понад 2.5 секунди.

Свій рекорд Тітмус утримувала з грудня 2018 року. Тоді в китайському Ханчжоу вона подолала 400-метрівку вільним стилем за 3:53.92 хвилини та вперше в кар'єрі стала чемпіонкою світу на короткій воді у цій дисципліні.

Бінцзє стала другою китаянкою-рекордсменкою 400-метрівки вільним стилем. У 2018 році Тітмус перевершила рекорд її співвітчизниці Ван Цзяньцзяхе, який китаянка встановила за два місяці до того.

"Здивована власним результатом. Я повернулася до басейну всього на два місяці відтоді, як взяла відпустку після чемпіонату світу в Будапешті. Сподіваюся, що зможу бути ще швидшою та докладу усіх зусиль на чемпіонаті світу в Мельбурні", - наводить слова Бінцзє агентство Reuters.

Світові рекорди на дистанції 400 м вільним стилем (басейн - 25 м)

1. Лі Бінцзє (Китай) 3:51.30 - жовтень 2022 року

2. Аріарн Тітмус (Австралія) 3:53.92 - грудень 2018-го

3. Ван Цзяньцзяхе (Китай) 3:53.97 - жовтень 2018-го

Хто така Лі Бінцзє

20-річна китайська плавчиня, що спеціалізується на дистанціях у 200, 400 та 800 метрів вільним стилем.

Дворазова олімпійська медалістка Токіо-2020. У складі китайської четвірки вона виграла естафету 4х200 метрів вільним стилем, а також здобула "бронзу" в індивідуальних змаганнях на 400-метрівці.

Триразова чемпіонка світу на короткій воді. Свої три "золота" вона здобувала на дистанціях 4х200, 400 та 800 метрів вільним стилем.