19-річний українець Кушнір замкнув топ-6 на дебютному чемпіонаті світу з лижної акробатики

23.02.2023 16:00

Україна виступила в останньому фіналі на чемпіонаті світу з лижної акробатики

У чоловічому фіналі до топ-6 потрапив український лижний акробат Володимир Кушнір.

Чоловічий турнір з лижної акробатики на чемпіонаті світу відбувся за скороченою програмою. Кваліфікація мала відбутися ще у вівторок, 22 лютого, проте через погодні умови її двічі переносили, і у підсумку вирішили провести у форматі Кубка світу: замість трьох стрибків у фіналі спортсмени мали лише два.

До чоловічого фіналу з лижної акробатики Україна підходила з двома бронзовими медалями. Спершу українці посіли третє місце у командному турнірі, а згодом Анастасія Новосад виборола "бронзу" у жіночому турнірі.

Кваліфікація та фінал у чоловічому турнірі відбулися в один день. Спершу визначилися 12 учасників фіналу, після чого вони боротьбу за потрапляння у "суперфінал" (топ-6) та за медалі.

Участь у кваліфікації взяли чотири українці: Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк, Володимир Кушнір та Максим Кузнєцов. Серед них лише Котовському вдавалося проходити до суперфіналу: у дебютному для себе ЧС-2021 він замкнув топ-6.

Однак на ЧС-2023 Котовський припинив виступи вже за підсумками кваліфікації. За свій стрибок у відборі 21-річний лижний акробат отримав 100.44 бала - не вистачило лише 3.1 бала для потрапляння у топ-12.

За підсумками кваліфікації до фіналу пройшли два українці: Олександр Окіпнюк зробив це з третім результатом (119.03), а Володимир Кушнір, який проводив дебютний для себе чемпіонат світу - з десятим (104.89).

До суперфіналу пройти вдалося саме Кушніру: дебютант чемпіонату світу отримав меншу оцінку за свій стрибок у фіналі, ніж у кваліфікації. Однак його результат став третім загальним серед 12 учасників - 101.65 бала. Натомість, Окіпнюку завадило потрапити до топ-6 неідеальне приземлення стрибка, причому за свою спробу український лижний акробат отримав лише 77.37 бала.

Поборотися за медалі Кушніру не вдалося. У "суперфіналі" 19-річний лижний акробат впав під час приземлення, за що отримав найменшу оцінку серед усіх учасників - 56.11 бала. Чемпіоном світу став швейцарець Ное Рот, для якого це друга медаль в одиночному турнірі після "бронзи" на ЧС-2019.