18-річний американець першим в історії здобув три індивідуальних "золота" ЧС з ковзанярського спорту

09.03.2023 11:02

Американець Джордан Штольц став першим ковзанярем, який на одному чемпіонаті світу на окремих дистанціях здобув три індивідуальних "золота"

Сталося це на світовій першості з ковзанярського спорту у Нідерландах.

Чемпіонат світу з ковзанярського спорту на окремих дистанціях для 18-річного Штольца став дебютним на дорослому рівні. Цьому турніру передувала світова першість із ковзанярського спорту серед юніорів, на якій Джордан виграв забіги на 500 м, 1000 м та 1500 м.

Загалом на чемпіонаті світу у Нідерландах було розіграно серед чоловіків шість індивідуальних комплектів нагород. Джордан Штольц виграв половину з них.

Перше золото ЧС-2023 з ковзанярського спорту американець здобув на дистанції у 500 метрів. Ця перемога зробила Штольца наймолодшим чемпіоном світу в історії.

Після перемоги на дистанції у 500 метрів, Джордан Штольц здобув ще дві нагороди чемпіонату світу з ковзанярського спорту. Американець здобув "золото" у забігу на 1000 м та 1500 м. Головним суперником Штольца на дистанції у 1000 метрів став призер Кубка світу Томас Крос. Натомість у забігу на 1500 м Джордан був швидшим за триразового чемпіона Олімпіади та чемпіона світу К'єлда Нойса.

Результати Джордана Штольца на ЧС-2023 з ковзанярського спорту

• 500 метрів: 34.10 секунди
  • 1000 метрів: 1:07.11
  • 1500 метрів: 1:43.59

Після завершення турніру Джордан Штольц розповів, що чемпіонат світу з ковзанярського спорту пройшов для нього "майже ідеально". Ковзаняр зазначив, що у Нідерландах провів наразі свій найкращий турнір у кар'єрі.

"Цими вихідними я почувався дуже добре, краще, ніж за весь рік, і перебував на піку форми. Після всіх перегонів на початку року і важких тренувань, приїхав сюди і просто відпочив 10 днів. І я просто чудово почувався на льоду. Технічно, думаю, що це був найкращий турнір за всю мою кар'єру, особливо на 500 м і 1000 м. 1500 м була досить хорошою - майже ідеальною".