18-річна Литвиненко здобула першу медаль для України на чемпіонаті світу з дзюдо

12.10.2022 08:58

У сутичці за "бронзу" українка перемогла олімпійську чемпіонку

Україна завоювала першу медаль на чемпіонаті світу-2022 з дзюдо. Бронзовою призеркою дорослої світової першості стала 18-річна Єлизавета Литвиненко, яка виступає у ваговій категорії до 78 кг.

Дзюдоїстка розпочала шлях на турнірі з другого раунду змагань і до виграшу "бронзи" виграла чотири сутички, програла при цьому лише одну. Усі переможні сутички Литвиненко завершувала достроково, приймом на іппон (в одному випадку - вилучення суперниці).

Єлизавета не була сіяною на чемпіонаті світу, по ходу сітки перемогал колишню бронзову призерку світової першості (Лоріана Кука). А уже безпосередньо у бронзовій сутичці зустрілася з чинною олімпійською чемпіонкою (Шорі Ямада), яку здолала за 20 секунд.

Єдиної поразки Литвиненко зазнала у півфіналі, де програла представниці Китаю Ма Чженьчжао, пропустивши прийом на останніх секундах.

Шлях Литвиненко до "бронзи" ЧС-2022

Другий раунд: перемога над Мігле Дуденайте (іппон)

Третій раунд: перемога над Лоріаною Кукою (вилучення)

1/4 фіналу: перемога над Джорджіо Стангерлін (іппон)

Півфінал: поразка від Ма Чженьчжао (вазаарі)

"Бронзовий фінал": перемога над Шорі Ямада (іппон)

Для України - це перша медаль на чемпіонаті світу з дзюдо 2022 року. А також перша медаль у ваговій категорії до 78 кг серед жінок з 2009 року, коли "срібло" завоювала Марина Прищепа.

Загалом для України - це 18-а медаль в історії на чемпіонатах світу з дзюдо. В активі українців 3 "золота", 4 "срібла" та 11 "бронз".