На словенському озері Блед завершилися змагання чемпіонату Європи з академічного веслування
Заключні фінали турніру відбулися в неділю, 28 травня.
Від початку фіналів збірна України завоювала історичну нагороду — перше "золото" за дев'ять років, яке в жіночій парній четвірці виграли Дарина Верхогляд, Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова та Катерина Дудченко.
Відзначилися в суботу й українські паравеслувальники: два "срібла" здобули Роман Полянський (клас PR1 в одиночці), Дар'я Котик та Станіслав Самолюк (парна двійка класу PR3).
Заключний день фіналів
28 травня на Євро відбулися ще 12 медальних фіналів. В єдиному з них — парній двійці класу PR2 — були представлені Світлана Богуславська та Ярослав Коюда, які принесли Україні четверту медаль на турнірі.
У своїх перегонах на дистанції 2000 метрів Богуславська та Коюда виступали в статусі чинних чемпіонів Європи та світу. На "золото" претендували й віцечемпіони світу Йоланта Майка з Міхалом Гадовські (Польща), призери головних минулорічних змагань Перле Буж і Стефан Тардьє (Франція) та паралімпійська чемпіонка з Великої Британії Лорен Роулз, що цього разу виступала в тандемі з Ґреґґом Стівенсоном.
Як пройшла гонка
- Саме Роулз зі Стівенсоном захопили першість на першій позначці (500 м) та втримали її до фінішу — 8:02.94 хвилини.
- Українці ж після першої розділки йшли п'ятими. 1500 м Богуславська та Коюда перетинали вже третіми, врешті завершивши гонку на подіумі.
- "Срібло" здобули Нідерланди, що всю гонку протрималися другими. Тандем сформували Шанталь Гаанен і п'ятиразовий чемпіон світу Корне де Конінг.
Підсумки Євро-2023
Всього на турнірі збірна здобула чотири нагороди — шостий найкращий результат за сумарними медалями в підсумковому заліку.
Враховуючи ж ґатунки відзнак, "золото" української четвірки дозволило команді потрапити до топ-10 — сьоме загальне місце.
Виграла залік збірна Великої Британії: в неї 5 золотих нагород та 10 — усіх ґатунків.
Медальний залік: топ-10
- 1. Велика Британія — 5 золотих + 3 срібні + 2 бронзові
- 2. Румунія — 5 + 1 + 0
- 3. Нідерланди — 2 + 5 + 4
- 4. Швейцарія — 2 + 1 + 1
- 5. Франція — 2 + 0 + 6
- 6. Італія — 1 + 3 + 2
- 7. Україна — 1 + 2 + 1
- 8. Хорватія — 1 + 0 + 0
- 8. Норвегія — 1 + 0 + 0
- 8. Польща — 1 + 0 + 0
До речі
- 11-те потрапляння України в топ-10 медального заліку Євро в новітній історії чемпіонатів (від 2007 року).
- Збірна вчетверте поспіль закінчила чемпіонат щонайменше з однією золотою нагородою (у 2015-2022 роках — лише в паравеслуванні). Цьому передувала серія з п'яти поспіль Євро без перших місць.
- Найуспішними для національної команди залишаються Євро 2008-2009 років, коли в загальному заліку Україна посідала другі місця (у 2008-му — з рекордом у п'ять золотих медалей).