Збірна України ввійшла до топ-15 жіночої естафети на етапі Кубка світу в Рупольдингу. "Синьо-жовті" посіли 11-те підсумкове місце в гонці.
Німецький Рупольдинг приймав третю жіночу естафету сезону. Дві попередні командні гонки проходили в Контіолагті та Гохфільцені, де найкращим результатом українок стало 12-те місце австрійського старту. Натомість у Фінляндії збірна повторила свій найгірший результат в історії, посівши 15-ту сходинку.
Вперше цього сезону в естафеті мала взяти участь Юлія Джима, що пропускала стартові етапи за станом здоров'я. На гонку вона виходила за Анастасією Меркушиною та мала передавати естафету Анні Кривонос. Заключний відрізок в України бігла Олена Білосюк, для якої старт став першим у новому календарному році.
Як виступили українки
На стартовій "лежці" Анастасія Меркушина стала однією з восьми учасниць, що впоралися зі стрільбою без жодної хиби, та пішла з рубежу на восьмій проміжній сходинці. На "стійці" українка використала два запасних патрони, але зберегла восьме місце. Відстань від команди попереду, якою стала Німеччина, натомість зросла до 31.3 секунди.
Ходом Меркушина до передачі виривалася на сьоме місце, однак закінчувала свій відрізок гонки вже десятою.
Юлія Джима у тісній боротьбі з Фінляндією та Чехію підходила до стрільби вже шостою. На "лежці" лідерка збірної з першої спроби закрила всі мішені та покидала стрільбище вже п'ятою! Але згодом Юлію ходом випередила естонка Туулі Томінґас, а вже на "стійці" Джима була змушена використовувати три запасні патрони, після чого опустилася на межу першої десятки.
Десятою розпочала гонку Анна Кривонос, яка вибила п'ять з п'яти на своєму першому вогневому рубежі та відіграла одну позицію. Проте шоста стрільба України в естафеті принесла три промахи Кривонос, що підходила до передачі естафети вже за межами топ-10 - на 11-й проміжній сходинці.
Олена Білосюк "чисто" відпрацювала на першому вогневому рубежі та зберегла позицію, проте згодом ходом пропустила вперед австрійку Лізу Терезу Гаузер.
Як і Джима з Кривонос, капітан збірної використала три запасні патрони на "стійці". Скориставшись невдалою стрільбою канадійки Емілі Діксон, Білосюк вийшла на 11-те місце, на якому й закінчила гонку.
Боротьба за медалі: хто виграв естафету
Франція, що лідирувала впродовж більшої частини гонці, втратила першість після "стійки" свого третього номеру Софі Шово. Та заробила одразу два штрафні кола, внаслідок чого лідерство захопила команда Норвегії.
Саме норвежки у складі Каролін Кноттен, Рагнхільд Фемстейневік, Марте Олсбю Ройзеланд, Інґрід Тандревольд вперше цього сезону виграли жіночу естафету. Фінішну лінію Тандревольд перетнула з часом у 1:03.00.6 години.
За "срібло" вели боротьбу Швейцарія, Італія та господарки змагань з Німеччини. Із заключної стрільби разом пішли Доротея Вірер та Деніз Геррманн-Вік, що випередила італійку на заключному відрізку.
Кубок світу. Рупольдинг (Німеччина). Естафета - жінки
- Норвегія (0+6) 1:03.00.6
- Німеччина (0+10) +15.3
- Італія (0+4) +33.5
- Швейцарія (0+10) +36.3
- Чехія (0+7) +57.6
- Франція (2+9) +1:20.1
...
11. Україна (0+11) +3:11.7
Що далі: розклад етапу в Рупольдингу
- Неділя, 15 січня. 13:30. Масстарт, чоловіки (15 км)
- Неділя, 15 січня, 15:45. Масстарт, жінки (12.5 км)