Україна здобула першу медаль Європейських ігор у легкій атлетиці
Сталося це після початку виступів у найвищому дивізіоні.
Легкоатлетичні змагання на Європейських іграх проходять у форматі командного чемпіонату Європи. Спершу на змаганнях виступили представники другого (в якому виступає Україна) і третього дивізіону, після чого на старт вийшли й легкоатлети першого.
У перший день змагань претендентом на медалі серед українців був Владислав Шепелєв. 21-річний спорстмен уперше в кар'єрі виступав на міжнародному рівні у дорослій категорії і мав можливість поборотися за медаль у потрійному стрибку.
За підсумком змагань у двох нижчих дивізіонах Шепелєв йшов на першому місці. А його результат - 16.67 метра - став рекордом сезону у Європі серед молоді та його найкращим стрибком у кар'єрі.
Медальні перспективи Шепелєва мали визначити змагання у першому дивізіоні, що відбулися у п'ятницю, 23 червня. Лише три спортсмени у своїй кар'єрі стрибали далі за українця - італієць Тобіа Боччі, срібний призер Євро-2015 у приміщенні Пабло Торріхос, а також поляк Адріан Свідерські.
Випередити Шепелєва зміг Боччі, а також турецький стрибун Неджаті Ер. Перед заключною спробою вони обидва мали результат кращий, ніж у українця, причому турку це вдалося завдяки особистому рекорду сезону на 16.71 м.
Шанс випередити Шепелєва мали лише португалець Тіаго Перейра та грек Дімітріос Циаміс. Однак жоден з цих спортсменів не зміг перестрибнути українця в останній спробі, завдяки чому українець втримав "бронзу".
Європейські ігри. Потрійний стрибок
Що сказав Владислав Шепелєв про свій виступ?
Ще у день виступу на Європейських іграх 21-річний легкоатлет дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповів про свій виступ на турнірі.
Зокрема, Шепелєв відзначив, що під час змагань відчув силу для того, щоб показати хороший результат. А також розповів про допомогу, яку отримав під час змагань від тренера Марини Бех-Романчук Вадима Крушинського.
"Я відчував силу в тілі. Інтуїція працювала, що все вийде. Арена гарна, доріжка гарна, плюс мені дали кілька порад хороших. Тому як я загадував, так усе й вийшло. Ну... трохи краще".
"Було дуже круто працювати з ним. Він вказував на мої помилки, і від мене залежало тільки їхнє виправлення. Якщо не виправляю, його в цьому винити неможливо. Він усе гарно розповів, я все зрозумів, і як вийшло, так вийшло.
За кілька днів до старту ми узгодили, що він буде мене сапортити. У день змагання ми вже зустрілися на вормапарені і почали працювати".
"Це було кумедно. У нас була в Чорноморську дерев'яна мініарена "Модуль". Там було тренування, і "шеф" каже: "У тебе заряджена стопа. Спробуймо потрійний". Я такий: "Ну, давайте. Що це?" Він мені дав тумбу: "На, стрибай". Показав відос, я спробував, мені сподобалося. На першому чемпіонаті України я одразу до фіналу потрапив. Якось так сподобалося стрибати, що вже не міг відмовитися.
Чи займається хтось із родичів спортом? Сестра – у збірній з американського футболу, і, в принципі, все".
"Не ставлю перед собою [ціль показати певні] результати, ставлю ціль усе виконати правильно, як я в голові собі уявляю. Якщо зроблю все правильно по техніці, все вийде, як ніхто не очікує".
"Наступні змагання – чемпіонат Європи U23 у фінському Еспоо. Насправді ми навіть не готувалися на цей чемпіонат. Ми були "на загрузці". Туди вже будемо виводитися, покращувати форму".
Хто такий Владислав Шепелєв?