Європейські ігри-2023: чергове українське золото стрибунів у воду та звитяги в легкій атлетиці

24.06.2023 18:02

Україна здобула друге "золото" Європейських ігор-2023 у стрибках у воду

Українська збірна розпочала турнір у Польщі перемогою у командних змаганнях. Участь у цій дисципліні також взяла Байло, відтак, 18-річна атлетка мала змогою першою у складі збірної стати мультимедалісткою зі стрібків у воду на Європейських іграх.

Українська команда розпочала свої виступи з двох стрибків з оцінкою складності у два бали, а завершили двома стрибками зі складністю 3.2 бала. Байло та Болюх одразу стали претендентами на медалі. Найкращим для української пари став останній стрибок, за який стрибуни отримали 79.68 бала.

Загалом за свій виступ українські стрибуни у воду отримали 322.68 бала. Цього результату вистачило для "золота" у цій дисципліні.

Європейські ігри. Синхронні стрибки у воду з 10-метрової вишки

1. Україна – 322.68 бала
  2. Німеччина – 306.12
  3. Італія – 283.14
  4. Іспанія – 274.86
  5. Велика Британія – 265.08

У суботу, 24 червня, на Європейських іграх також відбудеться фінал змагань зі стрибків у воду з 3-метрового трампліна. Україну у цьому виді представлятимуть Данило Коновалов та Олег Колодій.

Михайло Кохан став срібним призером Європейських ігор у метанні молота. Українець посів друге загальне місце за підсумками виступів у елітному дивізіоні 24 червня.

Від початку тижня Кохан виграв змагання в другому дивізіоні з результатом 77.03 метра — досі найкращим на Іграх-2023. Перевершив він і показники всіх учасників у третьому дивізіоні.

Відтак Михайло продовжував заочну боротьбу за медалі під час турніру елітного дивізіону. Для того, аби українець зійшов на п'єдестал, метальники в групі мали показати результати гірші за ті, що були в Кохана 21 червня.

У фіналі далі за Кохана кинув лише поляк Войцех Новіцкі, олімпійський чемпіон Токіо у дисципліні, — на 79.61 метра. Він і здобув "золото" командного Євро в метанні молота.

Друге місце в дивізіоні посів норвежець Томас Мардаль. Його топрезультат — 76.50 метра в третій спробі — не первершив показник Кохана, що став володарем "срібла" на турнірі.

Європейські ігри. Метання молота (чоловіки) — загальний залік

1. Войцех Новіцкі (Польща, перший дивізіон) 79.61 метра
  2. Михайло Кохан (Україна, другий дивізіон) 77.03
  3. Томас Мардаль (Норвегія, перший дивізіон) 76.50

Нарешті, Україна виборола і перше "золото" в легкій атлетиці на Європейських іграх-2023. Його володаркою в бігу на дистанції у 800 метрів стала Наталія Кроль.

Кроль від початку тижня виграла забіг у другому дивізіоні, подолавши дистанцію за 1:59.77 хвилини. Водночас українка виконала кваліфікаційний норматив на чемпіонат світу 2023 року.

Наталія продовжувала заочно претендувати на особисту медаль командного Євро-2023. Все мали визначити два забіги в першому дивізіоні в суботу, 24 червня.

Зрештою найкращий час у дивізіоні в другому старті продемонструвала швейцарка Одрі Верро — 1:59.95 хвилини. Їй не вдалося перевершити результат Кроль, що виграє своє дебютне особисте "золото" на Європейських іграх!

Ба більше, результатом Верро поступилася всім бігункам у топ-3 другого дивізіону. Між ними й розподілили медалі Європейських ігор у Хожуві.