Коментар головного тренера збірної України з греко-римської боротьби
Наприкінці березня Міжнародний олімпійський комітет вніс зміни у рекомендації щодо участі спортсменів з Росії та Білорусі на турнірах. Міжнародним спортивним федераціям було порекомендовано повернути до змагань атлетів з цих країн у статусі нейтральних.
Однією з міжнародних спортивних федерацій, яка пішла назустріч оновленим рекомендаціям МОК, став Об'єднаний світ боротьби. У середу, 5 квітня, UWW одностайно вирішив повернути борців з Росії та Білорусі до змагань.
Рішення щодо допуску конкретних борців до турнірів, відповідно до нових рекомендацій МОК, ухвалюватиме "незалежна панель". Хто до неї входитиме та які критерії будуть визначальними - UWW повідомить у найближчі тижні. Однак саме рішення ухвалене за кілька тижнів перед стартом чемпіонату Європи з боротьби у Загребі, який розпочинається 17 квітня.
Повернення борців з росії та білорусі до міжнародних змагань може призвести до їхнього бойкоту українськими федераціями. Наприкінці березня уряд України ухвалив "протокольне" рішення, яким передбачений бойкот усіх змагань, у яких беруть участь російські та білоруські атлети. Крім цього, Мінмолодіспорту в останній заяві наголосило, що почало опрацьовувати питання позбавлення федерацій статусу "національних" у разі їхньої відмови бойкотувати змагання.
Суспільне Спорт звернулося за коментарями до представників федерації вільної, а також греко-римської боротьби України щодо нового рішення Об'єднаного світу боротьби та допуску до змагань атлетів з Росії та Білорусі.
Головний тренер збірної України з греко-римської боротьби Володимир Шацьких в коментарі Суспільне Спорт відзначив, що відповідне рішення від UWW було очікуваним. За словами тренера, в Об'єднаному світі боротьби лише очікували на нові рекомендації від МОК, щоб потім повернути до міжнародних турнірів росіян та білорусів.
Про нові рекомендації МОК та зміну позиції UWW
"На мою думку, якби МОК раніше прийняв лояльне рішення, то наша міжнародна федерація була однією з перших, яка цим би скористалась – можливістю допустити країн-агресорок до міжнародних змагань. Адже президент міжнародної федерації – серб [Ненад Лалович] – наскільки мені відомо у дуже добрих стосунках із президентами Росії та Білорусі. Тож сумнівів не було, що росіян і білорусів допустять, аби вони були представлені на міжнародних змаганнях.
Чи готові інші країни бойкотувати змагання за участі атлетів з росії та білорусі
"Це питання непросте, адже бойкот можуть ототожнювати з неспортивною поведінкою. Багато європейських країн нас підтримують у цьому питанні. Але, наскільки мені відомо, вони підтримують бойкот Олімпійських ігор. На чемпіонат світу і Європи це поки що не розповсюджувалось".
Про подальші дії від Асоціації спортивної боротьби України
"Сподіваюсь, що наша Асоціація спортивної боротьби України зробить усе можливе, аби прокомунікувати з іншими федераціями, щоб вони нас підтримали. Може, якось «натиснули», щоб це був резонанс, аби міжнародна федерація все ж таки змінила своє рішення. Це наша єдина надія, бо на інше не сподіваємось, знаючи керівництво міжнародної федерації. Думаю, наша федерація буде підтримувати політику нашої держави. Тож, скоріше за все, ми не будемо виступати там, де заявлені представники країн-агресорок".
Про Євро та можливу участь росіян та білорусів
"Наш найближчий старт – це чемпіонат Європи, що планується в Хорватії [17-23 квітня]. У принципі, росіяни і білоруси можуть уже туди заявитись. Але я сподіваюсь, що цього не станеться, що вони не встигнуть оформитись чи обійти всі необхідні процедури [допуску до змагань].
Ми не сидимо склавши руки, збираємо і передаємо про них інформацію в НОК України і Мінмолодьспорту, щоб ті могли тиснути на міжнародну федерацію, аби вона побоювалась допустити спортсменів, не перевіривши їх. Наскільки мені відомо, то навіть ще комісія не сформована [у міжнародній федерації] для перевірки спортсменів на приналежність до силових чи військових структур. Тож, думаю, що на чемпіонаті Європи вони ще не будуть представлені, а далі вже зможуть виступати".
У яких видах спорту атлетам з росії та білорусі дозволено змагатися
Бокс: під власним прапором, гімном та символікою
Боротьба: як нейтральні атлети
Настільний теніс: як нейтральні атлети
Тхеквондо: як нейтральні атлети
Фехтування: як нейтральні атлети