32-річна Ольга Харлан захистила звання чемпіонки України у фехтуванні на шаблях
На національних змаганнях, що пройшли у Києві, найтитулованіша спортсменка виграла усі дев'ять боїв (п'ять у відборі, чотири – у плей-оф).
Найважчим для Ольги став чвертьфінал проти Аліни Комащук, яку Харлан перемогла лише з різницею у три уколи (15:12). У фіналі вона здолала Юлію Бакастову (15:6).
Ольга Харлан після перемоги на чемпіонаті України дала коментар для Суспільне Спорт, у якому розповіла про бойкот змагань, про свої подальші плани, якщо спортсмени з росії та білорусі будуть виступати, а також оцінила рівень чемпіонату України.
- Про чемпіонат України
"Цей чемпіонат України дуже відрізняється від усіх інших, які були. Цього разу крута організація, повтори були під час боїв у топ-4. Я навіть один раз скористалася. Ми переходимо на новий рівень. Навіть під час війни - це дуже класно, що ми так проводимо. Це показник того, що повинні продовжувати жити далі, рухатися вперед. Це мене мотивує, що в таких умовах ми змагаємось. Не було тривог і зупинки змагань - це вже круто (посміхається). Коли ми були у Львові, то з зупинками було важко".
- Про найважчий бій на чемпіонаті України
"Найважчий бій для мене на чемпіонаті України був з Аліною Комащук. З нею дуже цікаво фехтувати, вона розумно це робить. Її переграти дуже важко. Мені дуже подобається з нею фехтувати, бо я відчуваю з нею конкуренцію. Не скажу, що з іншими не відчуваю, але з нею це інше. В нас дуже схоже фехтування, і ми дуже давно добре знаємо один одного. Знаємо слабкі місця, можна так сказати, і це класний бій завжди".
- Про виступи в команді за умов бойкоту
"Ми можемо боротися в командних змаганнях на міжнародних стартах, але для мене це якось на половинку. У нас не командний вид спорту, як баскетбол чи гандбол. Ми - фехтування, їдемо на особисті змагання, а також на командні. Це треба звикнути до системи, яка буде, якщо їздитимемо на змагання. Не знаю, як я буду думати, як себе поводитиму, бо зараз дуже важко щось вирішувати. Все змінюється кожного дня, як і мій стан".
- Про відношення до росіян та білорусів
"Росіян та білорусів для мене не існує. Всі знають, хто вони, ми це знаємо, і вони самі. Якщо я з ними перестрінусь десь - їх для мене не існує. Вони не достойні... Те, що зараз робиться - це ще гірше для них, бо це бачить увесь світ. По-перше, вони не повинні бути на змаганнях, але якщо система все ж для них випрацьована, то це вже так є. Ми не можемо боротися, вже так сталося, що їх допустили. Ми повинні розвиватися також, бо якщо зупинитися, то не буде життя взагалі".
- Про подальші плани
"Зараз, цей тиждень я, мабуть, поїду в Миколаїв до рідних. 22-го квітня їду до Італії, а потім, мабуть, в Сеул. Я не знаю. Це перші відбіркові змагання, й мабуть, я їду туди. У мене змагання через два тижні, а я не можу сказати з впевненістю, їду туди чи ні. Ти повинен адаптуватися, так само, як люди адаптуються під війну. Це я зараз й роблю. Це дуже важко, і на це треба час. Може пройдуть перші змагання, і вони [росіяни та білоруси] прийдуть, то я не знаю, як буду реагувати на це. Не знаю, як буду дивитися на те, що мій рейтинг падає або вони приїжджають, а я не там, де заслуговую бути. Ми просто живемо сьогоднішнім днем. Рішення кожного дня й інформація міняються".
Ольга Харлан: що відомо
- Харлан - учасниця чотирьох Олімпійських ігор: у 2008, 2012, 2016 та 2021 роках. На її рахунку чотири нагороди на Олімпіадах - "золото" та "срібло" у командному турнірі в 2008 та 2016 роках, а також дві "бронзи" в особистому (2012, 2016 роки).
- На рахунку Харлан - шість титулів чемпіонки світу (чотири "золота" в індивідуальній першості, два - в командній). Загалом має 15 медалей чемпіонатів світу.
- Ольга Харлан шість разів перемагала на чемпіонатах Європи в індивідуальних змаганнях і двічі - в командних.