Ця позиція була висвітлена 25 січня в офіційній заяві МОК після засідання Виконавчої Ради організації.
Зокрема, у заяві МОК йдеться про те, що цю пропозицію надала Олімпійська Рада Азії (ОРА), а МОК її схвалює.
Так, ще в грудні 2022 року виконувач обов'язків президента Олімпійської ради Азії Рандхір Сінгх заявив про те, що ОРА готова сприяти участі російських та білоруських спортсменів у змаганнях під її егідою. Адже це не потребує додаткових "безпекових заходів", як їх називає МОК, у разі зустрічі атлетів із України, Росії чи Білорусі на одних івентах.
Водночас представники РФ і Білорусі мають виступати на цих турнірах із санкціями, що до них застосовані. Тобто під нейтральним прапором і без використання національної символіки.
Також МОК у цій же заяві наголосив на тому, що допускатиме до змагань лише тих російських і білоруських спортсменів, що "повністю підтримують Олімпійську хартію", а це означає, що вони виступають проти війни в Україні, яку розв'язала Росія за підтримки Білорусі.
Що означає це рішення?
Із доступом до виступів на змаганнях в Азії російські і білоруські спортсмени потенційно отримують можливість узяти участь і в турнірах відбору на Олімпійські ігри. Зокрема, і в континентальних першостях, де розігруються олімпійські ліцензії.
Однак до цієї заяви МОК жодна з азійських федерацій чи інших організаций, що відповідає за проведення змагань на території Азії, не повідомляла про те, що збирається залучити російські та білоруські команди чи окремих спортсменів до своїх чемпіонатів.
Водночас наприкінці грудня Російський футбольний союз, керівний футбольний орган Росії, розглядав можливість перейти з УЄФА до Азійської конфедерації футболу. Але це рішення так і не було прийнято, російські футбольні клуби та команди досі відсторонені від міжнародного футболу.